Biały Dom: Rosji grożą nowe sankcje w związku z kryzysem na Ukrainie

PAP
opublikowano: 29-08-2014, 19:13

Waszyngton uznał, że zaprzeczenia Moskwy dotyczące zaangażowania na Ukrainie nie są wiarygodne i w związku z eskalacją tego konfliktu Rosji grożą nowe sankcje gospodarcze - poinformował w piątek Biały Dom.

"Zaprzeczenia (Kremla) są całkowicie niewiarygodne (...). Stawia to Rosję w sytuacji, w której grożą jej kolejne restrykcje gospodarcze; mogą one zostać nałożone przez USA w porozumieniu z sojusznikami" - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest.

W czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki ostrzegła, że Waszyngton gotów jest nałożyć nowe sankcje na Rosję. Sankcje są "najbardziej efektywnym, najlepszym instrumentem" wywarcia presji na Rosję - oświadczyła Psaki.

W piątek na nieformalnym spotkaniu w Mediolanie również część ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich Unii Europejskiej opowiedziała się za nowymi sankcjami wobec Rosji, aby ukarać ją za wtargnięcie rosyjskich żołnierzy na wschodnią Ukrainę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane