Bitcoin staniał o 20 proc. w tym tygodniu

opublikowano: 09-03-2018, 08:05
aktualizacja: 09-03-2018, 08:08

Kurs bitcoina spadł w piątek poniżej 9 tys. USD. Wartość najpopularniejszej kryptowaluty zmalała o 20 proc. w tym tygodniu.

W piątek rano bitcoin tanieje o 5 proc. do 8829,20 USD, wynika z danych Coindesk. Tydzień temu notowano go po 11081 USD.

Na notowania bitcoina wpływ miały w tym tygodniu doniesienia o działaniach regulatorów rynków finansowych dotyczących kryptowaluty. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) nakazała rejestrację giełdom, które oferują handel „cyfrowymi aktywami, które są papierami wartościowymi”. Nie dała jednak jasnej definicji, która pozwoliłaby określić, czy kryptowaluty spełniają tą kategorię. W Japonii regulator rynku usług finansowych nałożył kary na siedem giełd kryptowalut za niedostatecznie rzetelne prowadzenie biznesu, z czego dwóm nakazał wstrzymać działalność na miesiąc.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bitcoin staniał o 20 proc. w tym tygodniu