Biden twierdzi, że jego plan pozwoli stworzyć 19 mln miejsc pracy

opublikowano: 02-04-2021, 19:39

Prezydent Joe Biden powiedział, że realizacja ogłoszonego przez niego w tym tygodniu planu inwestycji w infrastrukturę pozwoli stworzyć w USA aż 19 mln nowych miejsc pracy.

W środę Biden przedstawił ogłosił “American Jobs Plan”, którego wartość to 2,25 bln USD. Celem jest modernizacja krajowej infrastruktury i zmniejszenie przepaści między najbogatszymi i najbiedniejszymi mieszkańcami kraju.

- Niezależne analizy pokazują, że jeśli przyjmiemy ten plan gospodarska stworzy 19 mln miejsc pracy – powiedział Biden w piątek. – Dobrych miejsc pracy, pracy dla „niebieskich kołnierzyków”, ale dobrze płatnej – dodał.

Biały Dom powołuje się na raport Moody’s Analytics, według którego realizacja planu Bidena „marginalnie obniżyłaby wzrost” w przyszłym roku, ale przyspieszyłaby go w 2023 i przyczyniła do zwiększenia liczby miejsc pracy. Analitycy Moody’s prognozują, że w pierwszej kadencji Bidena liczba miejsc pracy mogłaby wzrosnąć o 13,5 mln w przypadku realizacji planu, a bez niego o 11,4 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane