Biden zamówi 100 mln więcej dawek szczepionki J&J

  • Paweł Makosz
opublikowano: 10-03-2021, 17:43

Prezydent Joe Biden planuje podwoić amerykańskie zamówienia na jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson.

Stany Zjednoczone oczekują, że J&J dostarczy łącznie 200 mln dawek swojej szczepionki. Pfizer i Moderna zaopatrzą USA w 300 mln zastrzyków. Medykamenty tych dwóch firm są w pełni skutecznie dopiero po podaniu drugiej dawki.

Decyzję o dodatkowym zamówieniu Biden ogłosi w środę podczas spotkania z szefami firm J&J i Merck, które podjęły współpracę w celu zwiększenia mocy produkcyjnych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden
Stefani Reynolds

Stany Zjednoczone kontynuują gromadzenie zapasów szczepionek od różnych firm, ponieważ wciąż nie uzyskały jednoznaczniej odpowiedzi, który zastrzyk będzie najlepszy dla najmłodszych obywateli. Do tej pory żaden medykament nie został dopuszczony do użytku dla osób poniżej 16 roku życia.

W USA, według danych z 2017 roku, mieszka ok. 326 mln osób. Zaszczepionych dwiema dawkami zostało 32,1 mln z nich, co stanowi niespełna 10 proc. populacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane