BIEC: ożywienie gospodarcze w II połowie br. coraz bardziej prawdopodobne

PAP
opublikowano: 27-06-2013, 10:40

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce, w czerwcu wzrósł o 4,2 pkt. do 146,1 pkt. - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Zdaniem BIEC ożywienie gospodarcze w II połowie br. staje się coraz bardziej prawdopodobne.

"Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury (WWK), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w czerwcu 2013 roku wzrósł o 4,2 punktu w stosunku do wartości z poprzedniego miesiąca" - napisano w opublikowanym w czwartek komunikacie.

"Był to pierwszy od blisko trzech lat tak poważny jednorazowy wzrost wskaźnika" - zaznaczono.

"Pomimo że jednorazowa zmiana na ogół nie przesądza o trwałej zmianie tendencji w gospodarce, to nie można jej ignorować ze względu na fakt, że poprawa wystąpiła we wszystkich składowych wskaźnika. Ożywienie gospodarcze w drugiej połowie roku staje się coraz bardziej prawdopodobne" - napisano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu