Biedronka: przynależność związkowa nie jest kryterium zawierania lub rozwiązywania umowy o pracę

DI
opublikowano: 03-01-2011, 18:36

PAP informował, że związkowcy z NSZZ Solidarność pikietowali przed siedzibą firmy Jeronimo Martins, właściciela sklepów Biedronka, w proteście przeciwko nieprzedłużaniu z nimi umów o  pracę. Związkowcy twierdzą, że pracodawca nie przedłużał od 1 stycznia umów o pracę na czas określony tylko tym pracownikom, którzy należeli do  "Solidarności".

Poniżej stanowisko Jeronimo Martins Dystrybucja:

"OŚWIADCZENIE PRASOWE

W nawiązaniu do cytowanej przez media informacji pochodzącej od Związku Zawodowego „Solidarność” mówiącej o rzekomym zwolnieniu pracowników „Biedronki” ze względu na przynależność do związków zawodowych, przekazuję stanowisko Jeronimo Martins Dystrybucja S.A, właściciela sieci sklepów „Biedronka”:
Wszystkie decyzje podejmowane wobec pracowników są oparte na obowiązujących przepisach prawa. Przynależność związkowa nie jest kryterium branym pod uwagę w momencie zawierania lub rozwiązywania umowy o pracę. Przedstawiciele Związku Zawodowego „Solidarność”, według naszej wiedzy, odnoszą się do sytuacji, w której zwalnianie pracowników w ogóle nie miało miejsca. Chodzi o wygaśnięcie umów zawartych na czas określony. W takiej sytuacji zarówno pracownik, jak i pracodawca, zgodnie z prawem, mogą nie podejmować decyzji o zawarciu nowej umowy.
Jedynym kryterium przy podjęciu decyzji o zawarciu nowej umowy z konkretną osobą jest przydatność zawodowa i kompetencje.
JMD S.A., jako pracodawca dla ponad 30 000 pracowników, podchodzi z wielką uwagą do dialogu z pracownikami, w tym ze związkami zawodowymi. Należy jednak podkreślić, że tylko dialog oparty na faktach służy obydwu stronom, a przede wszystkim służy pracownikom.

Z poważaniem

Paweł Tymiński
Rzecznik Prasowy"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane