Bieg po odsetki z przeszkodami

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl
opublikowano: 04-10-2016, 22:00

Na 3 proc. na koncie oszczędnościowym można liczyć tylko w dwóch bankach. To zresztą oferty promocyjne.

Dwa najwyżej oprocentowane rachunki oszczędnościowe dla kwoty 20 tys. zł dostępne są obecnie w eurobanku (rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk) i BOŚ Banku (EKOprofit dla klientów 500+). W eurobanku na 3 proc. w skali roku mogą liczyć nowi klienci, którzy otworzą również jedno z kont osobistych (pakiet Prestige, Active lub Classic).

Oprocentowanie to będzie naliczane przez pierwsze trzy miesiące dla kwoty do 30 tys. zł. Nadwyżka będzie oprocentowana stawką 2 proc. Czas trwania promocji, której towarzyszy szeroko zakrojona kampania marketingowa, na razie określony jest do 30 listopada 2016 r. W BOŚ Banku 3 proc. na rachunku EKOprofit mogą uzyskać tylko klienci, którzy na posiadane tam konto osobiste otrzymują wpływy z programu „Rodzina 500+”.

Ponadto muszą mieć aktywną kartę debetową, a na konto oszczędnościowe przelewać minimum 500 zł miesięcznie. Jest jeszcze jeden warunek — wyższe oprocentowanie będzie przyznane osobom, które w danym kwartale nie dokonają wypłat gotówkowych lub bezgotówkowych z rachunku oszczędnościowego. Dla klientów nieotrzymujących świadczenia 500+, ale na których konto osobiste wpływa minimum 1000 zł miesięcznie, oprocentowanie promocyjne rachunku oszczędnościowego w BOŚ Banku wynosi 2,75 proc. w skali roku. Podium zestawienia 10 najlepszych kont oszczędnościowych dla kwoty 20 tys. zł zamyka promocyjna oferta Getin Banku — konto oszczędnościowe „Na dobry początek”. Dla nowych klientów otwierających konto oszczędnościowe wraz z kontem osobistym bank przewidział oprocentowanie 2,8 proc. w skali roku, które będzie obowiązywać przez cztery miesiące dla kwoty do 100 tys. zł.

W kilku innych bankach (np. Banku Millennium, Lion’s Banku i DB Polska) są konta oszczędnościowe, gwarantujące przynajmniej w okresie promocyjnym stawki powyżej 2 proc. w skali roku. Tak dużego wyboru ofert z podobnymi stawkami nie ma już wśród lokat krótkoterminowych. Z ostatniego rankingu lokat 1M przygotowanego przez redakcję Bankier. pl wynika, że obecnie tylko w przypadku trzech ofert lokaty zakładane na jeden miesiąc będą miały stawki równe lub wyższe niż 2 proc. w skali roku. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu