Bielan: Jest kilkanaście dni na znalezienie większości dla rządu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 25-01-2006, 08:53

Rzecznik PiS przyznał, że projekt paktu stabilizacyjnego w Sejmie nie daje pewności długoterminowego poparcia dla rządu. Adam Bielan wskazał, że PSL i Samoobrona w każdej chwili mogą się wycofać z porozumienia. Polityk PiS-u powiedział jednak radiowej Trójce, że jego partia chce zbudować koalicję większościową i zapewnił, że nie dąży do przyspieszonych wyborów.

Rzecznik PiS przyznał, że projekt paktu stabilizacyjnego w Sejmie nie daje pewności długoterminowego poparcia dla rządu. Adam Bielan wskazał, że PSL i Samoobrona w każdej chwili mogą się wycofać z porozumienia. Polityk PiS-u powiedział jednak radiowej Trójce, że jego partia chce zbudować koalicję większościową i zapewnił, że nie dąży do przyspieszonych wyborów.

Gość Salonu Politycznego Trójki powiedział, że wybory byłyby dużym wysiłkiem organizacyjnym i finansowym zarówno dla ugrupowań politycznych, jak i dla kraju. Zauważył jednak, że wczorajsze głosowanie nad budżetem oddala wizję przełomu w rozmowach z Platformą Obywatelską. Dodał, że nie poparcie budżetu przez PO było dla PiS-u dużym zaskoczeniem i podziałało jak zimny prysznic.

Eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że w ewentualnych przyspieszonych wyborach jego partia miałaby duże szanse na uzyskanie większości w Sejmie, ponieważ sondaże wskazują na duże społeczne poparcie dla polityki Prawa i Sprawiedliwości. Wskazał, że byłby to sposób na wyjście z politycznego pata. Powiedział jednak, że jest jeszcze kilkanaście dni na znalezienie w Sejmie większości dla rządu Kazimierza Marcinkiewicza. Skierowanie ustawy medialnej do Trybunału Konstytucyjnego określił jako dobre prawo rzecznika praw obywatelskich. Zwrócił uwagę, że ustawa ma wielu wrogów. Dodał, że PiS będzie dążyć w przyszłości do rozwiązania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane