Czytasz dzięki

Bielan: Komitet polityczny PiS podjął decyzję o rozpoczęciu rozmów z PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-09-2005, 22:00

Poniedziałkowy komitet polityczny PiS zdecydował "o rozpoczęciu rozmów z PO na temat utworzenia koalicji rządowej". We wtorek PiS ma wystosować do Platformy zaproszenie do rozmów na środę - powiedział PAP rzecznik partii Adam Bielan. Jak dodał, komitet ocenił wynik uzyskany przez partię w niedzielnych wyborach "jako bardzo dobry".

Poniedziałkowy komitet polityczny PiS zdecydował "o rozpoczęciu rozmów z PO na temat utworzenia koalicji rządowej". We wtorek PiS ma wystosować do Platformy zaproszenie do rozmów na środę - powiedział PAP rzecznik partii Adam Bielan. Jak dodał, komitet ocenił wynik uzyskany przez partię w niedzielnych wyborach "jako bardzo dobry".

"Czy dojdzie do spotkania w środę, zależy już tylko od Platformy. My jesteśmy już w środę gotowi spotkać się po raz pierwszy z PO" - oświadczył. Jak powiedział, we wtorek mają być ogłoszone oficjalne wyniki wyborów.

Według Bielana, na posiedzeniu komitetu nie było mowy o kandydacie PiS na premiera. Dodał, że niewykluczone, że wskaże go niedzielna Rada Polityczna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane