Bielan: nie ma decyzji w sprawie blokowania list wyborczych

13-06-2007, 09:41

Według eurodeputowanego PiS, rzecznika partii Adama Bielana, w kwestii blokowania list w wyborach parlamentarnych przez partie koalicyjne "żadne decyzje nie zapadły". Jednak, jak podkreślił, "to pomysł wart rozważenia".

O pomyśle budowy jednego bloku wyborczego, w którego skład weszłyby partie rządzące, napisała w środę "Rzeczpospolita". Jak poinformowała gazeta, powołując się na wicepremiera Romana Giertycha (LPR), koalicjanci "w tym tygodniu ogłoszą budowę jednego bloku - na czas rządzenia i wybory".

Zdaniem Bielana, rządzący ogłoszą jedynie, że "będą nad tym dalej pracować w parlamencie".

"Trzeba dokładnie przeanalizować wpływ blokowania na scenę polityczną. Po wyborach samorządowych mamy już pewne doświadczenia. Możemy określić, czy to rzeczywiście stabilizuje scenę polityczną czy nie, bo jak rozumiem blokowanie ma służyć właśnie stabilizacji sceny politycznej" - powiedział w środę Bielan w radiu RMF FM.

Podkreślił również, że nadal trwają rozmowy koalicjantów w tej sprawie. "Myślę, że w tym tygodniu jest szansa na podpisanie aneksu (do umowy koalicyjnej), ale jak sądzę, żadne ostre decyzje, ostateczne, nie zapadną. Będą prace w parlamencie. Nie sądzę żebyśmy ten problem rozstrzygnęli w ciągu najbliższych tygodni" - dodał Bielan. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bielan: nie ma decyzji w sprawie blokowania list wyborczych