Bielecki musi odejść?

DI, Newsweek
04-03-2013, 10:23

Rada Gospodarcza przy premierze nie zajmuje się systematycznie zagrożeniami dla polskiej gospodarki, mówi w wywiadzie dla Newsweeka prof. Leszek Balcerowicz, były prezes NBP, wicepremier i minister finansów.

- Niech pan spojrzy na Radę Gospodarczą przy premierze RP. Czy przypomina pan sobie, żeby oni kiedykolwiek systematycznie zajmowali się tym, co może się stać w dłuższej perspektywie, a zwłaszcza zagrożeniami dla rozwoju polskiej gospodarki? Ja czegoś takiego nie znalazłem - mówi prof. Balcerowicz w wywiadzie dla Newsweeka.
Jego zdaniem, oznacza to, że Rada nie zajmuje się „tematem najważniejszym dla Polski”.

prof. Leszek Balcerowicz; fot. Marek Wiśniewski
Zobacz więcej

prof. Leszek Balcerowicz; fot. Marek Wiśniewski

- I to trzeba adresować do przewodniczącego rady, czyli Jana Krzysztofa Bieleckiego. Bo to on ponosi moralną odpowiedzialność – twierdzi prof. Balcerowicz.

Zastrzega, że jeśli według statutu rady ma się ona „zajmować tym, o co wnosi premier”, to ta odpowiedzialność moralna „jest wyżej”.

Rada Gospodarcza przy Prezesie Rady Ministrów została powołana 9 marca 2010 roku. W jej skład wchodzą ekonomiści, naukowcy i praktycy biznesu. Komunikat na  premier.gov.pl informuje, że „podstawowym zadaniem Rady Gospodarczej jest przedstawianie premierowi niezależnej i obiektywnej opinii na temat bieżących i planowanych działań rządu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Newsweek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Bielecki musi odejść?