Bielsko-Biała wybrało firmę, która stworzy "zieloną plażę"

  • PAP
opublikowano: 16-02-2020, 09:45

Bielski samorząd rozstrzygnął przetarg na wykonawcę "zielonej plaży", czyli miejsca wypoczynku nad przepływającą przez miasto rzeką Białą. Rzecznik magistratu Tomasz Ficoń poinformował, że umowa ma zostać podpisana w najbliższym tygodniu.

Zwycięzca – firma z Milówki na Żywiecczyźnie, będzie miała czas na realizację zadania do końca maja – podał magistrat.

Samorząd skłonny był przeznaczyć na realizację zadania ponad 1 mln zł. Na przetarg wpłynęło osiem ofert. Wybrana została najniższa, która opiewała na 701 tys. zł. "Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w najbliższym tygodniu" - powiedział Ficoń.

Zielona plaża będzie jedyną publiczną przestrzenią w Bielsku-Białej przeznaczoną do plażowania i piknikowania nad brzegiem przepływającej przez miasto rzeki Białej. Przepływa ona z południa na północ dzieląc miasto na pół.

Plaża powstanie w Parku Strzygowskiego. Będzie w całości trawiasta. Zostanie wyposażona m.in. w ściankę wspinaczkową i specjalną ramę z linami dla najmłodszych, leżaki plażowe i ławki, stojaki na rowery, a także oświetlenie. Projekt nie zakłada, by wypoczywający korzystali z kąpieli w rzece.

Rzecznik magistratu Tomasz Ficoń przypomniał, że projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego. W głosowaniu jesienią ub.r. uzyskał największe poparcie spośród dziewięciu propozycji ogólnomiejskich.

Budżet obywatelski realizowany jest w Bielsku-Białej od 2014 r. Obecnie miasto przeznacza na te inwestycje 4,5 mln zł – 3 mln zł na projekty osiedlowe i 1,5 mln zł na ogólnomiejskie. Dotychczas zrealizowanych zostało już ponad 160 inwestycji. Łącznie przeznaczonych nie zostało ponad 21,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane