Bieńkowska: Będziemy szybciej inwestować pieniądze z UE

PAP
opublikowano: 27-11-2008, 15:34

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że Polska będzie szybciej wydawać pieniądze pomocowe, przyznane jej przez Unię Europejską na lata 2007-2013.

"Podobnie jak KE uważamy, że będzie to dla nas korzystniejsze w obecnej sytuacji gospodarczej Europy i świata" - powiedziała minister w czwartek w Kielcach.

Jak wyjaśniła, 67 mld euro, które mamy do rozdysponowania, to pieniądze "dotacyjne i inwestycyjne", które w całości idą na pobudzanie gospodarki.

Teraz - jak mówiła - chodzi o "szybsze wpuszczenie tych pieniędzy w gospodarkę" oraz w inwestycje publiczne, bo to jest także "napędzanie koniunktury" m.in. na rynku budowlanym.

Bieńkowska powiedziała, że resort przeznaczył w środę dodatkowo 300 mln euro na wcześniejsze sfinansowanie projektów w ramach programu "Innowacyjna Gospodarka". Przewidziane w harmonogramie 400 mln euro pozwoliłoby finansować zaledwie niewielką część projektów, które uzyskały bardzo dobre oceny za wysokie wskaźniki innowacyjności - tłumaczyła minister.

Bieńkowska ujawniła, że planuje się "szerzej" wypłacać przedsiębiorcom zaliczki. "Byłoby sytuacją absurdalną, gdyby Polska dostała sporo pieniędzy z zaliczek i te pieniądze - w takiej sytuacji jaka jest w Europie - leżały na kontach w NBP" - mówiła.

Wszystkie propozycje ministerstwa rozwoju oraz innych resortów zostaną wkrótce przedstawione "w pakiecie" - dodała.

Zaznaczyła, że ministerstwo będzie się starać o "niwelowanie wszelkich absurdalnych rzeczy, które zdarzają się w programach i wnioskach".

Bieńkowska uczestniczyła w Kielcach w podpisaniu pierwszej w regionie umowy w ramach programu "Rozwój Polski Wschodniej", na realizację projektu modernizacji i rozbudowy infrastruktury edukacyjno-badawczej Politechniki Świętokrzyskiej oraz w podpisaniu 28 preumów dotyczących dofinansowania edukacyjno- kulturalnych przedsięwzięć samorządowych.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane