Bieńkowska ostrzega Niemcy, aby nie eksportowały starszych diesli do wschodniej Europy

opublikowano: 08-10-2018, 13:55

Elżbieta Bieńkowska, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług obawia się, że niemieccy producenci aut będą chcieli eksportować starsze diesle wycofywane w Niemczech do krajów wschodniej Europy, pisze Reuters.

W Niemczech mówi się o przynajmniej częściowej wymianie starszych aut z silnikami diesla na nowsze, co jest wynikiem afery Volkswagena, dotyczącej manipulacji pomiarem emisji spalin, ujawnionej trzy lata temu. Pojawiła się obawa, że wycofane starsze diesle mogą zostać następnie eksportowane do wschodniej Europy.

Elżbieta Bieńkowska
Zobacz więcej

Elżbieta Bieńkowska Marek Wiśniewski

- Eksport oznaczałby przepchnięcie problemu jakości powietrza z zachodu na wschód – powiedziała Bieńkowska dziennikowi Tagesspiegel. 

Reuters przypomina, że Bułgaria w ubiegłym roku sprowadziła ponad 100 tys. używanych aut z krajów Unii Europejskiej, z czego ponad jedna trzecia to diesle.

- Powinno zostać jasno określone, co stanie się ze zużytymi i przestarzałymi autami – podkreśliła Bieńkowska, zaznaczając iż problem jest „europejski”, a nie dotyczący tylko jednego kraju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu