BIG BG <BIGW.WA> Podpisanie Umowy o obsługę i gwarantowanie emisji obligacji PKP S.A.

STER-PROJEKT SPÓŁKA AKCYJNA
opublikowano: 02-08-2002, 16:51

PODPISANIE UMOWY O OBSŁUGĘ I GWARANTOWANIE EMISJI OBLIGACJI PKP S.A.

KOMUNIKAT nr 45/2002

Zarząd BIG Banku GDAŃSKIEGO S.A. ("Bank") informuje, że w dniu 1 sierpnia 2002 r. została podpisana Umowa o obsługę i gwarantowanie emisji obligacji Polskich Kolei Państwowych Spółka Akcyjna (PKP S.A.) gwarantowanych przez Skarb Państwa Rzeczypospolitej Polskiej o łącznej wartości nominalnej 1.000.000.000 zł pomiędzy PKP S.A. oraz konsorcjum banków w składzie Bank, BRE Bank S.A., Deutsche Bank Polska S.A. i Westdeutsche Landesbank Polska S.A.

Emisja Obligacji PKP S.A. nastąpi w terminie nie późniejszym niż 60 dni od dnia podpisania Umowy o obsługę i gwarantowanie emisji obligacji PKP S.A.

Obligacje będą proponowane do nabycia w sposób określony w Art. 9 pkt 3 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o obligacjach z późn. zm.

Każdy z banków członków konsorcjum zobowiązał się do objęcia lub spowodowania objęcia i opłacenia 25% ogółu ww. emisji obligacji oraz ponosi solidarną odpowiedzialność wobec PKP S.A. w przypadku nie objęcia obligacji przez inwestorów.

Kryterium uznania powyższej umowy za znaczącą dla Banku jest wartość przedmiotu umowy, która wynosi co najmniej 10% wartości kapitałów własnych Banku.

Data sporządzenia raportu: 02-08-2002

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: STER-PROJEKT SPÓŁKA AKCYJNA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BIG BG &lt;BIGW.WA> Podpisanie Umowy o obsługę i gwarantowanie emisji obligacji PKP S.A.