Biggs: Ciągle mam "bycze" nastawienie

WST, Moneynews
12-12-2011, 21:18

Barton Biggs, jedna z legend zarządzania funduszami hedgingowymi, który zwiększył „zakłady” na amerykańskie akcje przed ostatnim, grudniowym rajdem indeksu S&P500, twierdzi, że nadal prezentuje „bycze” nastawienie do rynku.

„Jestem ustawiony na długą pozycję” – stwierdził w trakcie wywiadu dla telewizji Bloomberg.

Amerykańskie spółki o największej kapitalizacji, spółki z USA i Azji są najlepszą inwestycją na te trudne czasy i trudne sąsiedztwo – wyjaśnia Biggs.

Mimo takiego stanowiska, nie wyklucza zarówno ruchu w górę na parkietach, jak i 20 proc. spadku z powodu obaw o budżetowe negocjacje w USA i rozwój kryzysu zadłużeniowego w Europie.

Jeden z współzałożycieli funduszu Traxis Partners na początku miesiąca twierdził, że „nie zamierza być w pełni zaangażowany w akcje”.

Jego optymizm związany z akcjami poddaje się wahaniom wraz z rynkiem.

Zredukował  pozycje długi netto w Traxis Globar Equity Macro Fund do około 40 proc. na koniec września by 17 października zwiększyć je do wpierw 65 proc. a 31 października do 80 proc. Z kolei 21 listopada poinformował o obniżeniu udziałów do mniej niż 40 proc. i że może on jeszcze spaść. Z kolei 2 grudnia stwierdził, że udział akcji w jego portfelu podskoczył ponownie do około 60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Moneynews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Biggs: Ciągle mam "bycze" nastawienie