BIK ustalił cenę emisyjna na 18 zł

opublikowano: 27-10-2016, 10:49

Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) ustaliło cenę emisyjną w ofercie publicznej na 18 zł.

Spółka jest już po book buildingu, dziś rozpoczęły się zapisy na akcje, które w transzy inwestorów indywidualnych potrwają do 3 listopada, a instytucjonalnych dzień dłużej. 

Zapisy prowadzi DM BOŚ jako oferujący oraz  DM mBanku i BM Alior Banku będące w konsorcjum.

BIK, który jest deweloperem powierzchni magazynowych i handlowych, chce sprzedać 1,13 mln akcji serii I. Akcji ostatecznie nie będzie natomiast sprzedawać Belancor sp. z o.o. (w planie było upłynnienie 569 tys. walorów). 

- Jesteśmy zadowoleni z wyników zakończonego book buildingu. W związku z faktem, że Belancor nie sprzedaje swoich akcji oraz biorąc pod uwagę zgłoszony popyt przez inwestorów instytucjonalnych, podjęliśmy decyzję o przesunięciu części akcji z transzy indywidualnej do transzy instytucjonalnej. Ustalona cena akcji pozwala pozyskać takie środki, które zapewnią spółce realizację kluczowych celów inwestycyjnych. Jednocześnie cena emisyjna, uwzględniająca około 20-procentowe dyskonto względem wartości aktywów netto, z pewnością będzie atrakcyjna dla inwestorów. Dlatego liczymy, że oferta publiczna zakończy się sukcesem – powiedział Mirosław Koszany, prezes BIK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy