BIK wysłał już 4 mln ostrzeżeń

  • DI
opublikowano: 10-07-2019, 22:00

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) wysłało esemesem lub mejlem do posiadaczy jego alertów już blisko 4 mln ostrzeżeń przed wyłudzeniem pieniędzy na podstawie skradzionych danych.

Biuro wysyła je w czasie weryfikacji danych klienta wnioskującego o kredyt lub pożyczkę. Narzędzie włączają do oferty banki, a klienci mają w czasie rzeczywistym dostęp do informacji ostrzegającej przed wyłudzeniami. Z analizy BIK wynika, że w 2018 r. mogło dojść do 67 tys. przypadków skutecznego wyłudzenia.

„Mamy za sobą już pierwsze wdrożenia, w których banki połączyły produkty BIK w pakiety z produktami bankowymi (…) Dzięki nim klient otrzymuje ze swojego banku kompleksową informację, a bank zyskuje wartość dodaną” — powiedziała cytowana w komunikacie Joanna Charlińska, dyrektor w Departamencie Rynku Detalicznego BIK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu