BIK wznowiło ofertę publiczną

opublikowano: 17-10-2016, 22:00

Deweloperska spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych wraca na rynek, na którym chętnych na kapitał nie brakuje.

Wiosną się nie udało, może uda się jesienią — wyszli z założenia menedżerowie i akcjonariusze BIK, spółki, która wróciła na rynek pierwotny. Zapisy na akcje w transzy indywidualnej będą przyjmowane od 27 października do 3 listopada, a w transzy instytucjonalnej o jeden dzień dłużej. — Podjęliśmy decyzję o wznowieniu oferty publicznej.

Oceniamy, że koniunktura na rynku kapitałowym poprawiła się względem sytuacji panującej wiosną tego roku, kiedy zawiesiliśmy ten proces. Jesteśmy przekonani, że inwestorzy docenią nasz model biznesu i bardzo dobre perspektywy branży magazynowej i handlowej, w której działamy — powiedział Mirosław Koszany, prezes BIK. W ofercie do kupienia jest 1,13 mln akcji nowej emisji serii I oraz do 569 tys. istniejących akcji serii H. BIK oczekuje wpływów na poziomie 22,5 mln zł netto. Pieniądze są potrzebne na rozbudowę Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowę Centrum Logistycznego Kraków III oraz Parku Handlowego w Dzierżoniowie.

Grupa zarządza obecnie trzema parkami logistycznymi — dwoma w Krakowie i jednym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. mkw. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas wybudowała dwa retail parki: w Puławach i Bielsku-Białej. W pierwszym półroczu 2016 r. przychody firmy wyniosły 8,57 mln zł i były 3,8 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Zysk operacyjny potroił się do 10,37 mln zł (głównie za sprawą przeszacowania nieruchomości inwestycyjnych, co dodało 6,3 mln zł), natomiast zysk netto spadł o 44 proc., do 2,8 mln zł. Przyczyną było zaksięgowanie ujemnych różnic kursowych w wysokości 3,7 mln zł (przed rokiem grupa wykazała 3,7 mln zł dodatnich różnic) oraz 820 tys. zł kosztów wyceny transakcji IRS, zabezpieczającej kredyt inwestycyjny. BIK to kolejna spółka, która pojawiła się w ostatnich tygodniach na rynku pierwotnym. Z sukcesem IPO zakończyły Celon Pharma i PlayWay, a zapisy inwestorów indywidualnych na akcje do 21 października przyjmuje Artifex Mundi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu