Czytasz dzięki

Biometria, oddziały samoobsługowe, stabilne zatrudnienie – 3 filary rozwoju sektora bankowego w Polsce

Materiał partnera
opublikowano: 08-09-2015, 11:54

Jeden z najważniejszych graczy w polskim sektorze bankowym kończy w tym miesiącu wyjątkowo udany rok finansowy. Podsumowanie ostatnich 12 miesięcy pokazało kierunek i nakreśliło trendy na rynku bankowym oraz potwierdziło mocną pozycję Polski na świecie. Na dobre wyniki firmy wpłynęło wiele czynników. Najważniejsze z nich to innowacyjność oraz stawianie na rozwój i wykwalifikowaną kadrę. Jak ostatni rok ocenia lider rynku bankomatów w Polsce, firma Wincor Nixdorf?

Polski sektor bankowy już od lat dotrzymuje kroku światowym trendom. Przyszedł jednak moment, w którym polskie firmy chcą nie tylko powielać, ale również tworzyć własne rozwiązania w bankowości. – Wielu kluczowych graczy na polskim rynku bankowości pracuje w tej chwili nad stworzeniem kompleksowego systemu biometrycznej identyfikacji klienta. W mojej ocenie, praca nad rozwojem biometrii to zawsze pozytywny sygnał, ale na ten moment może to sprowadzić się tylko do powielania już gotowych rozwiązań. – ocenia Adam Matyaszek, Wiceprezes Zarządu firmy Wincor Nixdorf, która jako pierwsza wraz z firmą Hitachi na polskim rynku wprowadziła rozwiązania biometryczne do banków.

VTM, czyli samoobsługowy oddział bankowy, to urządzenie bazujące na technologii biometrycznej. Jest to uzupełnienie tradycyjnych kanałów obsługi klienta. Pozwala na wykonywanie operacji bankowych dostępnych w standardowej placówce o dowolnej porze, nawet tam, gdzie wcześniej nie było to możliwe. Cały proces od początku do końca odbywa się przy zautomatyzowanym stanowisku, a wszelkie weryfikacje umożliwia biometria. W tym przypadku jest to skan układu naczyń krwionośnych palca. Urządzenia typu VTM wykorzystują technologię recyklingu gotówki. Wincor Nixdorf jest jedyną firmą wśród dostawców tego typu rozwiązań, która posiada własną technologię recyklingu gotówki.

Polski oddział Wincor Nixdorf jest doceniany na całym świecie, nie tylko za osiągnięcia w branży. Dzięki dynamicznemu rozwojowi stwarza zapotrzebowanie na specjalistów IT i nowe miejsca pracy. – Obecnie w naszym kraju zatrudniamy ponad 1300 pracowników i ta liczba ciągle rośnie.  – stwierdza Mirosław Janik, Prezes firmy Wincor Nixdorf w Polsce. Lider rynku bankomatów w Polsce wchodzi w nowy rok finansowy pełen optymizmu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy