Biostrategia za 500 mln zł

ANB
opublikowano: 28-02-2014, 00:00

Innowacyjne projekty rozwojowo-badawcze mają szanse na finansowe wsparcie. 500 mln zł na badania w rolnictwie i leśnictwie oraz rozwój technologii przyjaznych środowisku jest do rozdysponowania w nowym programie strategicznym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju — Biostrateg. Program obejmuje pięć obszarów, m.in. bezpieczeństwo żywnościowe oraz przeciwdziałanie i adaptację do zmian klimatu.

— Finansowane będą najlepsze, innowacyjne projekty badawczo-rozwojoweprzynoszące korzyści społeczeństwu i stymulujące wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej — podkreśla prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor Centrum.

O wsparcie będą mogły się ubie- gać konsorcja naukowo-przemysłowe złożone z co najmniej trzech instytucji, realizujące projekty o minimalnej wartości 10 mln zł. Pierwszy konkurs odbędzie się w drugim półroczu 2014 r. A cały Biostrateg potrwa do 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu