BioTechMed kuźnią innowacyjnych firm

  • Alina Treptow
opublikowano: 24-09-2015, 22:00

Tylko w ciągu ostatniego roku mazowiecki klaster wziął na celownik 170 nowych technologii. Narodziło się już sześć biznesów.

Mazowsze ma stać się wylęgarnią nowatorskich spółek biomedycznych, nad czym od miesięcy pracuje mazowiecki klaster BioTechMed (BTM). Paweł Nowicki, prezes klastra, informuje, że do tej pory udało się stworzyć 6 spółek technologicznych z szeroko pojętej biomedycyny. — W kolejce czeka kolejnych 10 projektów. Dla trzech szukamy finansowania, przede wszystkim wśród funduszy typu seed oraz inwestorów indywidualnych. Liczymy, że do końca roku pomysły zamienią się w spółki — zapowiada Paweł Nowicki.

Prezes wyjaśnia, że realizowane projekty zostały wybrane z długiej listy pomysłów— tylko w ciągu ostatniego roku klaster przyjrzał się około 170 projektom — 40 zostało wybranych jako kandydaci do biomedycznych biznesów. BTM może pochwalić się pierwszymi dużymi sukcesami — na jego łonie narodziła się między innymi spółka biotechnologiczna OncoArendi, pracująca nad lekami na raka. Kilka miesięcy temu zainwestował w nią Michał Sołowow, inwestor giełdowy. Dzięki wsparciu ekspertów klastra, specjalizujących się w transferze technologii, powstała też spółka Simplicardiac, specjalizująca się w urządzeniach medycznych, znajdujących zastosowanie w kardiologii inwazyjnej, a ostatnio Materialscare, pracująca nad bioimplantem kostnym stosowanym u ludzi po przebytych nowotworach. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane