Bioton chce wejść na rynek insuliny w USA i na Nasdaq w 2010 r.

27-03-2007, 09:22

(ISB) Spółka biotechnologiczna Bioton planuje wejście na rynek USA, którego chce zdobyć co najmniej 5%, oraz na  amerykańską giełdę Nasdaq w 2010 roku, zapowiedział prezes spółki Adam Wilczęga. Przedstawiciele Biotonu już wcześniej sygnalizowali takie zamiary, ale nie przedstawiali konkretnych terminów.

"Mam nadzieję, że jeszcze przed końcem tego roku rozpoczniemy działania w celu uruchomienia przemysłowej produkcji nowej insuliny. W 2010 roku moglibyśmy ruszyć ze sprzedażą w USA" - powiedział Wilczęga w wywiadzie dla wtorkowej "Gazety Prawnej".

Bioton pracuje obecnie nad nowym szczepem insuliny, który - jak wyjaśnił prezes - nie ograniczałby firmy terytorialnie. Te insulinę spółka zamierza oferować w Europie i w USA.

"Obecność na rynku amerykańskim uzasadniałaby wejście na nowojorski Nasdaq. Realna data to 2010 rok, czyli wtedy, kiedy moglibyśmy rozpocząć tam sprzedaż insuliny" - powiedział Wilczęga.

Przedstawiciele Biotonu deklarowali wcześniej, że za kilka lat spółka wejdzie na wart 1,5 mld USD rynek insuliny w USA, a rok później miało dojść do debiutu na giełdzie Nasdaq.

Bioton chce w tym roku zwiększyć udział w krajowym rynku insuliny do 30% z 25% odnotowanych na koniec ub. roku, a do połowy 2008 roku planuje osiągnąc 5% udziału w światowym rynku. Spółka planuje zwiększyć przychody grupy do 400 mln zł z 214 mln zł w 2006 roku. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bioton chce wejść na rynek insuliny w USA i na Nasdaq w 2010 r.