Bioton dostanie ratę za Chiny

AMB
opublikowano: 06-08-2009, 00:00

Spółka spełniła swoją część warunków umowy na dystrybucję insuliny. Teraz kolej Bayera i urzędników.

Spółka spełniła swoją część warunków umowy na dystrybucję insuliny. Teraz kolej Bayera i urzędników.

Bioton wypełnił pierwsze trzy warunki zawieszające, od których zależy realizacja zawartej przed miesiącem umowy na dystrybucję insuliny w Chinach. We wczorajszym komunikacie firma biotechnologiczna pochwaliła się, że dostała już potwierdzenie od partnera, Bayer Healthcare Company (BHC). To oznacza, że należy jej się tzw. milestone — pierwsza rata z 31 mln EUR, które łącznie ma otrzymać Bioton za udzielenie BHC wyłączności.

W rękach urzędników

Na razie udało się dostarczyć dystrybutorowi dokumentację związaną z prawem importowania insuliny do Chin, przenieść na Bioton znak towarowy SciLin, pod którym będzie sprzedawana insulina (i złożyć wniosek o jego rejestrację), a także uzyskać niezbędną analizę patentową.

Reszta jest w rękach BHC i chińskich urzędników. W myśl umowy, do końca marca przyszłego roku dystrybutor powinien uzyskać pozwolenie na pakowanie w Chinach insuliny dostarczanej przez Bioton. Na spełnienie ostatniego warunku — uzyskanie akceptacji chińskiej administracji dla cen detalicznych, po których będą sprzedawane produkty Biotonu — partnerzy przeznaczyli najwięcej czasu. Zgodnie z umową powinno to nastąpić do 1 października 2010 r.

Element kuracji

Bioton szacuje łączne przychody z tytułu zawartego na 15 lat kontraktu na 1,5-2 mld USD. To jeden z najważniejszych elementów strategii spółki, która ma ją trwale postawić na nogi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane