Bioton informuje o ogłoszeniu wezwania na akcje SciGen

(Marek Druś)
19-01-2006, 08:09

Bioton, polski producent insuliny poinformował, że zwrócił się do SciGen Ltd. z prośbą o opublikowanie na australijskiej giełdzie warunkowego wezwaniem na wszystkie wyemitowane akcje singapurskiej spółki.

Bioton, polski producent insuliny poinformował, że zwrócił się do SciGen Ltd. z prośbą o opublikowanie na australijskiej giełdzie warunkowego wezwaniem na wszystkie wyemitowane akcje singapurskiej spółki.

Jak poinformowano w komunikacie, wezwanie nie dotyczy "akcji SciGen będących już w posiadaniu albo pod kontrolą Biotonu, albo co do których zawarto porozumienie o ich nabyciu w przyszłości przez Bioton lub podmioty działające z nim w porozumieniu".

Bioton ma obecnie 44,7 proc. akcji SciGen. W środę poinformował, że Bank BPH wystawił gwarancję bankową w kwocie 31,54 mln AUD dla Bayerische Hypo- und Vereinsbank AG Singapore Branch.

- Powyższa gwarancja została wystawiona w związku z wezwaniem, jakie po spełnieniu się warunków zawieszających umowy z Scitech Genetics Pte Ltd. z dnia 27.10.2005 r., Spółka będzie miała obowiązek ogłosić na wszystkie pozostałe akcje SciGen Ltd. – głosi wydany w środę komunikat.

6 stycznia Bioton informował, że Prokom Investments zapewni finansowanie wezwania na akcje SciGen. Zarząd Biotonu podjął uchwałę o podwyższeniu kapitału w drodze emisji do 8,5 mln akcji, które zostaną zaoferowane Prokom Investments.

Adam Wilczęga, prezes Biotonu prognozował na początku stycznia, że na koniec 2007 roku spółka będzie miała 5 proc. udziału w światowym rynku insuliny pod względem ilościowym.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Bioton informuje o ogłoszeniu wezwania na akcje SciGen