Bioton liczy na spełnienie w tym tyg. warunków zawieszających kupno 21% Indaru

Internet Securities
27-03-2006, 10:16

Spółka biotechnologiczna Bioton oczekuje, że ostatni warunek zawieszający transakcję zakupu 21,13% akcji największego producenta insuliny na Ukrainie, spółki Indar, od Daveyton Consultans Ltd z siedzibą na Cyprze, zostanie spełniony do końca marca, podał Bioton w komunikacie w weekend.

Spółka biotechnologiczna Bioton oczekuje, że ostatni warunek zawieszający transakcję zakupu 21,13% akcji największego producenta insuliny na Ukrainie, spółki Indar, od Daveyton Consultans Ltd z siedzibą na Cyprze, zostanie spełniony do końca marca, podał Bioton w komunikacie w weekend.

„Bioton SA informuje, że do dnia 26.03.2006 r., wszystkie, za wyjątkiem jednego, warunki zawieszające umowy z dnia 21.03.2006 r., dotyczącej pośredniego nabycia przez spółkę 21,13% akcji ukraińskiej spółki Indar ZAO zostały spełnione” – podano w komunikacie.

Dotyczy to w szczególności rezygnacji z wykonania prawa pierwokupu przez pozostałych akcjonariuszy Indaru, w tym spółki Ukrmedprom ZAO, właściciela 70,71% akcji Indaru.

„Ostatni warunek zawieszający Umowy o charakterze proceduralno-administracyjnym zostanie spełniony do dnia 31.03.2006 r.” – czytamy dalej.

W piątkowym komunikacie informującym o podpisaniu umowy warunkowej, Bioton podał, że oczekuje spełnienia warunków zawieszających do 29 marca.

Warunki finansowe transakcji zostaną podane przez spółkę do publicznej wiadomości po uzyskaniu kontroli pośredniej lub bezpośredniej nad Indarem.

Indar jest największym producentem insuliny na Ukrainie, z około 70-proc. udziałem w rynku oraz rocznymi przychodami na poziomie 50 mln zł.

Bioton, wchodzący w skład indeksu WIG 20, miał w 2005 roku – według nieaudytowanych danych – 19,22 mln zł zysku wobec 8,35 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 151,59 mln zł wobec 128,75 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bioton liczy na spełnienie w tym tyg. warunków zawieszających kupno 21% Indaru