Bioton ma poślizg w Chinach

AMB
opublikowano: 02-07-2009, 00:00

Czerwiec minął, a spółka nie ogłosiła obiecanego kontraktu. Ale spokojnie.

Czerwiec minął, a spółka nie ogłosiła obiecanego kontraktu. Ale spokojnie.

Mocne wejście na rynki azjatyckie, a przede wszystkim do Chin, to obietnica Biotonu, który najmocniej rozpala wyobraźnię inwestorów. Zgodnie ze strategią ogłoszoną w mają przez restrukturyzujący spółkę nowy zarząd, sprzedaż insuliny w tym rejonie świata ma być w przyszłości fundamentem rozwoju Biotonu. Chiński kontrakt, którego drugą stroną — w myśl deklaracji zarządu — ma być globalny gracz na rynku farmaceutycznym, spółka planowała podpisać do końca czerwca. Na razie nie podpisała, a przynajmniej nie zakomunikowała rynkowi. Ale rynek jest spokojny.

— Na niepokój jeszcze za wcześnie. To bardzo skomplikowana umowa, wymagająca porozumienia z lokalnym partnerem i uzyskania zgód na poziomie globalnej korporacji. Takie formalności mogą się przedłużać i nie ma w tym nic niepokojącego — mówi Paweł Burzyński, analityk BZ WBK.

Ekspert dodaje, że nie niepokoją się też akcjonariusze spółki biotechnologicznej. Przynajmniej nie wskazuje na to giełdowy kurs Biotonu, który wczoraj wzrósł o 3,85 proc.

— Podczas walnego zgromadzenia akcjonariusze mieli szansę wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Myślę, że kredyt zaufania, którym obdarzyli nowy zarząd spółki, nadal obowiązuje. W przeciwnym razie kurs by spadał. Warto dać Biotonowi jeszcze trzy tygodnie na realizację zapowiedzi. Jeśli w tym czasie nie ogłosi podpisania umowy, można zacząć się martwić — uważa Paweł Burzyński.

Spółka poinformowała natomiast wczoraj — z dużym opóźnieniem — że fiaskiem zakończyły się jej negocjacje z TVM Capital, niemieckim funduszem private equity, dotyczący ewentualnej inwestycji TVM w BioPartners, szwajcarską spółkę Biotonu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane