Bioton najniżej w historii

Kamil Zatoński
opublikowano: 11-02-2010, 11:55

Kurs biotechnologicznego rodzynka osuwa się pod ciężarem podaży. Co na to Ryszard Krauze i szympansica Lucy?

Notowania Biotonu wahają się dziś między poziomem 0,17 a 0,18 zł. Ten pierwszy to jednocześnie powtórka z historycznego dna, ustanowionego w trakcie jednej z sesji w styczniu ubiegłego roku. Spore są obroty: już przed południem zbliżyły się do 40 mln zł.

Na początku tego roku kurs Biotonu wynosił 0,23 zł.

Kilka dni temu analitycy Erste Banku podtrzymali rekomendację „trzymaj” dla walorów warszawskiej spółki, a cenę docelową ustalili na 0,21 zł. Według specjalistów Ipopemy papiery firmy są warte sporo więcej, bo 0,27 zł. Ich zdaniem w ostatnim okresie wzrosło jednak ryzyko, związane  z inwestycją w akcje Biotonu z powodu opóźnień w dostawach do Chin. Według Ipopemy w tym roku wyniki spółki nie dostarczą żadnych niespodzianek i znów będą zaburzone dużą ilością zdarzeń jednorazowych.

Indeks PB Krauze spada dziś o ponad 5 proc. do 87,7 pkt. To najgorszy wynik w ponad rocznej historii wskaźnika.

Powodów do zadowolenia nie ma też Zygmunt Solorz-Żak. Przecena Biotonu, a dziś także i Cyfrowego Polsatu (traci ponad 3 proc.) powoduje, że indeks spada o ponad 5 proc.

Na wartości traci też systematycznie portfel szympansicy Lucy. Dziś strata przekracza 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane