Bioton poderwał się do lotu

KZ
opublikowano: 10-02-2009, 09:23

Kurs biotechnologicznej spółki zdecydowania rośnie, a pod względem obrotów Bioton nie ma sobie równych w portfelu WIG20. Skąd ten wyskok?

Wszystko to zasługa obietnic, złożonych na łamach „GGP” przez Janusza Guy, prezesa Biotonu.

Szef firmy deklaruje, że blue chip pozbędzie się części zakładów (chodzi o Rosję i Izrael), za co może otrzymać nawet 65 mln USD. Spółka zostanie też zrestrukturyzowana finansowo, zmieniona zostanie również jej organizacja.

Pozbycie się aktywów wpisuje się w scenariusz, kreślony kilka tygodni temu przez niektórych analityków. Powinno też przynieść spory zysk już w tym roku.

Janusz Guy przyznaje też, że postawiono mu zadanie zwiększenia wartości przedsiębiorstwa po to, by za jakiś czas na korzystnych warunkach mógł z niego wyjść Prokom Investment (ma 33,3 proc. akcji Biotonu). Niewykluczone jednak, że borykający się z problemami finansowymi podmiot sprzeda akcje wcześniej, a jednym z zainteresowanych – według spekulacji gazety – jest francuski koncern Sanofi-Aventis. Są też ponoć inni chętni.

Na początku sesji kurs Biotonu waha się pomiędzy 23 a 24 grosze (+9,5 - +14,3 proc.), a obroty po 20 minutach zbliżyły się do 20 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane