Bioton wchodzi

SG
opublikowano: 03-11-2006, 00:00

Giełdowy Bioton będzie znaczącym akcjonariuszem debiutanta. Obie spółki mają sobie sporo do zaoferowania.

Bioton zostanie akcjonariuszem HTL-Strefy, z ponad 5-procentowym udziałem w kapitale i głosach — wynika z nieoficjalnych informacji „PB”. Ogromna redukcja w book buildingu akcji producenta sprzętu medycznego (popyt ponad 30-krotnie przekroczył podaż) to zasługa zapisu złożonego m.in. przez producenta insuliny.

Nie udało nam się zdobyć komentarza w tej sprawie prezesa Biotonu, który przebywa za granicą. Andrzej Czernecki, szef przyszłego debiutanta, w rozmowie z „PB” odmówił komentarza. Przyznaje jednak, że istnieją duże możliwości współpracy między obiema firmami.

— Moglibyśmy dostarczać Biotonowi nasze produkty uzupełniające jego ofertę. Z kolei Bioton posiada rynki zbytu, szczególnie w Azji, co nas interesuje — mówi Andrzej Czernecki.

Po zatwierdzeniu prospektu HTL-Strefy dużo mówiło się o możliwym uczestnictwie Biotonu w ofercie publicznej. Władze biotechnologicznej firmy przyznawały, że będą rozważać zaangażowanie kapitałowe w HTL-Strefie. Obie spółki także wcześniej rozmawiały o bezpośredniej współpracy.

W niedawnym book buildingu HTL-Strefa przydzieliła walory sześćdziesięciu inwestorom instytucjonalnym krajowym i zagranicznym. Zapisy potrwają do poniedziałku. Cena emisyjna wynosi 36 zł. Na warszawskiej giełdzie HTL-Strefa chce zadebiutować 15 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bioton wchodzi