Bioton: Wezwanie na SciGen jeszcze w grudniu

Polska Agencja Prasowa SA
06-12-2005, 15:36

Bioton, który dzięki nabyciu 18,27 proc. akcji SciGen zwiększy udział w tej spółce do 44,7 proc., jeszcze w tym miesiącu ogłosi wezwanie na pozostałe akcje singapurskiej firmy - poinformował we wtorek PAP prezes Biotonu Adam Wilczęga.

Bioton, który dzięki nabyciu 18,27 proc. akcji SciGen zwiększy udział w tej spółce do 44,7 proc., jeszcze w tym miesiącu ogłosi wezwanie na pozostałe akcje singapurskiej firmy - poinformował we wtorek PAP prezes Biotonu Adam Wilczęga.

"Musimy przygotować dodatkowe raporty finansowe i prospekt emisyjny, abyśmy mogli ogłosić wezwanie. Myślę, że to nastąpi jeszcze w tym miesiącu, ale nie podam na tym etapie dokładnej daty ogłoszenia wezwania" - powiedział Wilczęga. "Całą operację chcielibyśmy zakończyć w lutym" - dodał.

Natomiast w komunikacie SciGen zostały już ogłoszone warunki, na jakich ma być przeprowadzone rozliczenie oferty. "Warunki zostały ogłoszone, aby inwestorzy mogli zastanowić się nad wyborem formy płatności" - wyjaśnił Wilczęga

Bioton proponuje dwie opcje płatności: gotówkę (0,0928 dolara australijskiego za jedną akcję SciGen) lub wariant łączony - 0,0157 dolara australijskiego i 0,0201 akcji Biotonu.

"W wariancie z akcjami Biotonu cena za jedną akcję SciGen w sumie jest taka sama jak w wariancie gotówkowym, tylko, że 20 proc. przypada na gotówkę, a 80 proc. na akcje Biotonu tak, jak Scitech miała w kontrakcie" - powiedział Wilczęga. Dodał, że w sumie, gdyby wszyscy inwestorzy się zapisali, to trzeba byłoby wyemitować około 3 proc. akcji Biotonu na rozliczenie transakcji w wariancie kombinowanym.

Bioton 27 października zawarł z Scitech Genetics umowę, na mocy której Scitech zobowiązał się sprzedać Biotonowi 18,27 proc. akcji SciGen. W efekcie Bioton zwiększy swój udział w SciGen do 44,7 proc.

Konsekwencją tej transakcji będzie konieczność ogłoszenia wezwania do sprzedaży akcji SciGen przez pozostałych akcjonariuszy.

Zakup tego pakietu akcji SciGen ma być opłacony gotówką oraz 2 mln 57 tys. 570 akcjami Biotonu, stanowiącymi 1,16 proc. kapitału tej spółki. Łącznie za 18,27 proc. SciGen Bioton ma zapłacić akcjami i gotówką 7,55 mln dolarów australijskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Bioton: Wezwanie na SciGen jeszcze w grudniu