Biskup Pieronek wzywa do naśladowania Jana Pawła II

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 02-04-2006, 14:25

Biskup Tadeusz Pieronek wezwał wiernych do naśladowania Jana Pawła Drugiego. W homilii podczas mszy odprawionej na wadowickim rynku biskup podkreślił, że jego świętość polegała przede wszystkim na umiłowaniu Boga i na oddaniu mu się bez reszty.

Biskup Tadeusz Pieronek wezwał wiernych do naśladowania Jana Pawła Drugiego. W homilii podczas mszy odprawionej na wadowickim rynku biskup podkreślił, że jego świętość polegała przede wszystkim na umiłowaniu Boga i na oddaniu mu się bez reszty.

Msza, na którą zjechało bardzo wielu pielgrzymów z całej Polski i z zagranicy została odprawione w intencji szybkiej beatyfikacji polskiego papieża. Biskup Pieronek powiedział, że to "wprawdzie bardzo trudne, ale możliwe".Zdaniem biskupa, świętość Jana Pawła Drugiego polegała przede wszystkim na całkowitym zawierzeniu Bogu swojego życia. "Z tej rady my też powinniśmy skorzystać" - dodał hierarcha.

Wcześniej, biskup otworzył wystawę zdjęć reporterów agencji France Presse, ukazującą modlących się ludzi na całym świecie w dniach kiedy odchodził Jan Paweł Drugi. Wiele z nich zrobiono 2 kwietnia dokładnie o 21.37.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Biskup Pieronek wzywa do naśladowania Jana Pawła II