Bitbay wprowadzi coiny do kiosków

opublikowano: 28-10-2018, 22:00

Zakup kryptowaluty będzie prosty jak doładowanie komórki. Bitbay zbroi się w terminale w oczekiwaniu na rewolucję w płatnościach.

Bitbay startuje z kolejnym kryptowalutowym biznesem. Tym razem jest nim cyfrowy portfel BitBay Cash, który będzie można wypełnić coinami kupionymi w stacjonarnych punktach handlowych. Mechanizm ma być tak prosty, jak przy doładowaniach telefonów komórkowych na kartę. Spółce udało dostosować terminale płatnicze do swoich potrzeb, aby za ich pomocą wydrukować voucher z kodem doładowującym konto.

— Naszą inspiracją były bankomaty kryptowalutowe, które w Polsce cieszą się dużą popularnością. Służą do wymiany złotych na kryptowaluty i odwrotnie.Podobnie będą działały nasze terminale. Np. w kioskach będzie można kupić voucher doładowujący konto jedną z wielu dostępnych na Bitbayu kryptowalut — mówi Sylwester Suszek, zasiadający w radzie nadzorczej Pinewood Holdings, spółki europejskiej, dookoła której powstał wianuszek biznesów okraszonych marką Bitbay.

Bitbay Cash dopina na ostatni guzik umowę z dostawcą terminali płatniczych i pierwszymi merchantami tych urządzeń. Jak twierdzi Sylwester Suszek, jednym z pierwszych klientów biznesowych BitBaya w Polsce będzie duża sieć handlowa. Na razie jednak nie ujawnia szczegółów. Zapowiada, że w I kw. 2019 r. na polski rynek trafi około tysiąca terminali.

— Dostawa i dzierżawa urządzenia jest darmowa, nie ma żadnych ukrytych kosztów. Merchant natomiast będzie zarabiał na prowizji, którą się z nim podzielimy. Otrzyma 2-3 z 5 proc. opłaty transakcyjnej, płaconej przez kupującego voucher. W ten sposób przygotowujemy się do kryptowalutowej rewolucji płatniczej, w którą wierzymy. Mikropłatności coinami stają się coraz popularniejsze, zarówno w internecie, jak i tradycyjnych sklepach — wyjaśnia twórca i przedstawiciel BitBay’a.

W ramach grupy Pinewood Holdings działa m.in. operator płatności kryptowalutowych — Bit- Bay Pay. Z jego usług korzysta m.in. G2A, platforma aukcyjna specjalizująca się w grach komputerowych. Zdaniem Sylwestra Suszka płatności coinami najprężniej rozwijają się właśnie gamingu.

Doładowanie portfela coinami za pomocą vouchera BitBay przetestować chce na zagranicznych rynkach — m.in. w Kanadzie, gdzie jest na bardziej zaawansowanym etapie operacyjnym startu nowego terminalowego biznesu.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane