Kryptowaluty staniały o 60 mld USD w ciągu 24 godzin

opublikowano: 15-03-2018, 11:09
aktualizacja: 15-03-2018, 11:10

Ceny głównych kryptowalut kontynuują ostry spadek w związku z planami regulacji oraz ogłoszeniem przez Google perspektywy zakazu reklam związanych z sektorem, informuje CNBC.

Kapitalizacja rynkowa wszystkich światowych walut cyfrowych wynosi obecnie 310,4 mld USD wobec 372,9 mld USD dzień wcześniej, wynika z danych portalu Coinmarketcap.com śledzącego ceny krypto walut na różnych platformach tradingowych.
Bitcoin, który jest największą walutą cyfrową świata pod względem kapitalizacji rynkowej, wyceniany jest w czwartek rano na 7 676, 52 USD, co jest najniższym poziomem od 8 lutego.

Za mocną przeceną kryptowalut stoją liczne czynniki. Pierwszym istotniejszym okazała się sprzedaż przez syndyka  japońskiej platformy Mt.Gox. Serwis został zamknięty w 2014 r. z wnioskiem o bankructwo po tym jak stracił 850 000 bitocoinów. Jego założyciel Mark Karpeles został ostatnio uniewinniony w związku z zarzutami o sprzeniewierzenie.


Syndyk masy upadłościowej sprzedaje obecnie spore ilości bitcoinów, które platforma ciągle musi zwrócić wierzycielom. To z kolei przełożyło się na spadek ceny kryptowaluty.
Jednocześnie Google, będący największą cyfrową platform reklamową, ogłosił zakaz reklamy związanej z rynkiem kryptowalutowym.

- Wyprzedaż została wywołana licznymi czynnikami, szczególnie przez zmęczenie wzmożona uwagą regulatorów. (...) Niedźwiedzie sygnały w konsekwencji wystraszyły nowych inwestorów, którzy próbują minimalizować straty   - powiedział w rozmowie z CNBC Thomas Glucksmann z Gatecoin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu