Bitwa o VAT rozpoczęta

JK
opublikowano: 11-01-2008, 00:00

PO starła się z PiS oraz LiD o projekt noweli ustawy o VAT i... przegrała. Opozycja wniesie projekt z poprzedniej kadencji Sejmu.

PO starła się z PiS oraz LiD o projekt noweli ustawy o VAT i... przegrała. Opozycja wniesie projekt z poprzedniej kadencji Sejmu.

Wczoraj sejmowa komisja finansów ustalała plan pracy na pierwsze półrocze 2008 r. W harmonogramie znalazło się tylko 11 tematów. Zdziwienie posłów wzbudził brak jakiejkolwiek ustawy podatkowej.

Największym refleksem wykazał się Stanisław Stec, poseł LiD.

— Dlaczego w wykazie naszych zadań nie ma nowelizacji ustawy o podatku VAT, która najbardziej doskwiera przedsiębiorcom? Mamy gotowy projekt zaakceptowany w ubiegłej kadencji Sejmu przez komisję finansów i moglibyśmy szybko rozpocząć nad nim prace — zauważył poseł.

— Nie możemy tego punktu wpisać do harmonogramu, bo projektu nikt do obecnego Sejmu nie wniósł — tłumaczy Krystyna Skowrońska z PO, wiceszefowa komisji.

Po gorącej dyskusji głosowano: za wpisaniem „starego” projektu do planu działań komisji podnieśli ręce posłowie LiD i PiS. Przeciw była PO, ale głosowanie przegrała.

Dlaczego partia Donalda Tuska była przeciw? Zamierza bowiem „stary” projekt uzupełnić o propozycje, które z niego wypadły i wnieść do Sejmu jako swój projekt.

— Platforma zamierza szeroką nowelizację ustawy o VAT uzgodnić najpierw z Ministerstwem Finansów i dopiero wtedy skierować do Sejmu — mówi Krystyna Skowrońska.

Prace nad „starym” projektem ruszą w lutym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu