Biura GTC za 287 mln USD

AYA
opublikowano: 17-10-2006, 00:00

Popularny wśród firm warszawski kompleks biurowy — Mokotów Business Park — zmienia właściciela.

Przedstawiciele spółek zależnych od Globe Trade Centre (GTC) podpisali wstępną umowę sprzedaży kompleksu biurowego Mokotów Business Park z Heitman Property Partners III. Kontrakt opiewa na 287 mln USD. W rezultacie tej transakcji GTC zaksięguje w II kwartale 2006 r. zysk z aktualizacji wyceny nieruchomości przed opodatkowaniem wysokości około 40 mln USD. Zawarcie ostatecznej umowy sprzedaży nastąpi nie później niż 31 marca 2007 r. i jest uzależnione od uzyskania odpowiednich pozwoleń przez kupującego.

Zdobyte środki przeznaczone zostaną na dalszy rozwój GTC. W 2006 r. spółka nabyła nieruchomości, które umożliwiają wybudowanie 550 tys. mkw. powierzchni. We Wrocławiu zakupiła 1,3- -hektarową działkę pod inwestycję biurową. Kompleks o powierzchni 30 tys. mkw. zostanie zrealizowany między centrum miasta a rozwijającą się dynamicznie specjalną strefą ekonomiczną w Kobierzycach. Rozpoczęcie budowy pierwszego budynku planowane jest na połowę przyszłego roku, po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

W ostatnim czasie GTC nabyło tereny pod budowę budynków biurowych w Łodzi, 400 apartamentów w Krakowie i 200 apartamentów w Poznaniu (obie inwestycje mieszkaniowe w pierwszorzędnej lokalizacji).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AYA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu