Biuro Eurotour zbankrutowało a turyści są w Egipcie

opublikowano: 14-05-2004, 13:30

IAR: Zbankrutowało warszawskie biuro podróży Eurotour. Blisko 90-ciu klientów firmy przebywa w tej chwili w Egipcie.

Zarząd biura już zwrócił się do wojewody mazowieckiego o pomoc w zorganizowaniu powrotu turystów do kraju. Turyści wypoczywali w Hurgadzie i Szarm el Szeiku. Cała, 87-osobowa grupa powróci już wkrótce do kraju. Za specjalnie wyczarterowane loty zapłaci wojewoda mazowiecki. Natomiast prawie 150-osobowa grupa, która dziś i jutro miała wylecieć na wakacje, już nigdzie nie pojedzie. Wszystkie imprezy organizowane przez Eurotour odwołano.

Dodatkowo sytuacja tych, którzy przebywają w Egipcie może się skomplikować. Do Urzędu Wojewódzkiego docierają niepokojące informacje o tym, że warszawskie biuro podróży nie uregulowało wszystkich płatności w egipskich hotelach.

O odszkodowania i zwrot pieniędzy turyści już teraz mogą zwracać się do firmy ubezpieczeniowej, jednak koszty jakie pokryje ubezpieczyciel nie przekroczą kwoty 500 euro od osoby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Biuro Eurotour zbankrutowało a turyści są w Egipcie