Biuro na godziny z wartością dodaną

  • Materiał partnera
opublikowano: 25-04-2019, 10:40

Prestiż, świetna lokalizacja, niecodzienny widok z okna, wsparcie ekspertów – to wszystko możesz mieć, decydując się na skorzystanie z powierzchni biurowej udostępnionej dla przedsiębiorców przez Idea Bank.

Sprawdź wiosenną ofertę Idea Banku

Klienci banku z Trójmiasta i okolic – mikro-, mali i średni przedsiębiorcy oraz start-upowcy – już od początku kwietnia mogą umawiać się na spotkania biznesowe z kontrahentami i korzystać ze sprzętu biurowego w Idea Spot. Wcześniej podobne rozwiązanie bank zaproponował swoim klientom z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic i Łodzi. Placówka w Gdańsku oferuje jednak więcej.

Doradca na wyciągnięcie ręki

W przyjaznej przestrzeni coworkingowej osoby, które cenią sobie autonomię i indywidualne podejście do pracy, mogą przyjść, wygodnie rozsiąść się w fotelu i pracować tak długo, jak chcą. Oprócz bezpłatnego, nowoczesnego miejsca do prowadzenia biznesu w Idea Spot mają też możliwość konsultowania się z przedstawicielami Idea Banku, Tax Care, Idea Money i Idea Getin Leasing.

Więcej niż przestrzeń: Gdański Idea Spot jest zorganizowany i urządzony podobnie jak siostrzane biura z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic i Łodzi. Jego wyjątkowość polega jednak na tym, że korzystający z niego przedsiębiorcy mogą liczyć na fachowe doradztwo specjalistów z Idea Banku, Tax Care, Idea Money i Idea Getin Leasing. [fot. arc]

Biuro zorganizowane dla nich przez bank umożliwia bowiem – oprócz dostępu do usług bankowych, faktoringowych, księgowych i leasingowych – zasięganie porad u doradców ze wszystkich tych dziedzin, co jest szczególnie przydatne na początku prowadzenia działalności biznesowej. 

Ponadto w Idea Spot można podładować telefon, wydrukować fakturę, sprawdzić e-maile, ale też umówić się na spotkanie biznesowe z kontrahentem, a nawet zorganizować minikonferencję, szkolenie czy prezentację – do dyspozycji klientów są bowiem również sale konferencyjne. Oczywiście Idea Spot zapewnia też cały sprzęt biurowy – drukarki, skanery, a by praca była przyjemniejsza również kawę, herbatę i wodę. Można tu także przejrzeć aktualne wydania dzienników biznesowych i literatury przydatnej każdemu przedsiębiorcy. 

– Nasi klienci skorzystali dotychczas z innowacyjnych rozwiązań, takich jak bankowość internetowa i mobilna Idea Cloud, sieć darmowych przestrzeni coworkingowych dla klientów Idea Hub, w tym dostępnego czasowo coworkingu w pociągu oraz letniego coworkingu nad brzegiem Wisły, a także z Mobilnych Wpłatomatów – mówi Tomasz Górski, członek zarządu Idea Banku. – Teraz idziemy krok dalej i udostępniamy im kompleksowe wsparcie eksperckie, produktowe i usługowe w bezpłatnym miejscu do pracy. Wchodzimy na nowy poziom współpracy z klientem. Współczesny przedsiębiorca potrzebuje takich rozwiązań, które pozwolą mu oszczędzić czas i jednocześnie otworzą dostęp do specjalistów efektywnie wspierających firmy w ograniczaniu kosztów prowadzenia biznesu – dodaje.

Dzięki takiej filozofii bank aktywnie wspiera mikro- i małe przedsiębiorstwa w regionie, tworząc jednocześnie dla nich przestrzeń do rozwoju połączoną z aktywnym wsparciem ekspertów ze wszystkich swoich spółek. Daje mu to szansę na wykreowanie na rynku lokalnym marki innowacyjnej i przyjaznej przedsiębiorcom i pozyskanie dla siebie nowych klientów.

Nie mam pieniędzy na biuro

O tym, że takie miejsca są potrzebne młodym przedsiębiorcom, świadczy chociażby przykład Marcina, który przed dwoma laty zrezygnował z etatu w dużej korporacji i zaczął realizować swoje dotychczasowe hobby, pracując na swoim. 

– Obowiązki codziennego stawiania się w biurze, wysiadywania na spotkaniach, niekończące się dyskusje, często bez efektów, nasuwały coraz częściej refleksję – co ja tu robię? Jednocześnie poza pracą weekendy i urlopy spędzałem, podróżując po kraju i świecie, ale w jednym głównym celu – poznawania i odkrywania smaków, kuchni lokalnych, zapomnianych przepisów – to były zawsze fascynujące odkrycia – wspomina młody przedsiębiorca. – Pomyślałem: dlaczego nie zająć się tym zawodowo? Nie tylko w wolnym czasie, ale właśnie w czasie pracy. Moje opinie stawały się coraz bardziej popularne – umieszczałem relacje na własnym blogu, który przez kilka lat zyskał grono wiernych czytelników i sponsorów. Ponieważ ponad 80 proc. czasu spędzałem w podróży, biura potrzebowałem tylko aby spisać relację czy zaktualizować bloga – dodaje.

Dla Marcina posiadanie własnego biura to był zbędny wydatek, korzystanie z darmowej przestrzeni biurowej okazało się idealnym rozwiązaniem. 

Podobnie jest też w przypadku innych młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem. Mają pomysły, zapał, idee, ale często brakuje im wiedzy praktycznej dotyczącej tego, jakich formalności trzeba dopełnić, aby prowadzić firmę, jak uzyskać finansowanie czy zakupić potrzebny sprzęt, nie posiadając wystarczającej ilości gotówki. Eksperci obecni w Idea Spot służą takim osobom wskazówkami, jak analizować wydatki, optymalizować i ograniczać koszty, oraz uczą, czym jest rentowność własnych mikro- i małych firm. Wyeliminowanie stałego kosztu – czyli comiesięcznej opłaty za powierzchnię biurową – dla młodych przedsiębiorstw również jest na wagę złota. Poza tym praca w biurze współdzielonym narzuca pewne ramy czasowe, co dyscyplinuje do wykonania zadania – skupiamy się wyłącznie na pracy, nic nas nie rozprasza, nie tracimy czasu na dodatkowe czynności. Łatwiej zacząć i skończyć jakiś projekt czy spotkanie w określonym czasie.

Dostarczamy produkt i wiedzę

– Misją Idea Banku jest wspomaganie osób przedsiębiorczych w prowadzeniu własnego biznesu. Naszymi klientami są głównie małe podmioty gospodarcze: mikro-, małe i średnie firmy, którym chcemy oferować nie tylko odpowiednie produkty bankowe, ale też dodatkowe rozwiązania ułatwiające start i rozwój biznesu – podkreśla Tomasz Górski. – Wieloletnie doświadczenie w branży finansowej pozwoliło naszym specjalistom stworzyć pakiet produktów kredytowych, oszczędnościowych i inwestycyjnych, a tę ofertę wspieramy usługami pozabankowymi, takimi jak biura coworkingowe czy możliwość zamówienia kasoterminala do sklepu – dodaje.

Coworking w stylu gdańskim
Idea Spot jest dostępny dla przedsiębiorców od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.  W planach jest organizacja warsztatów, debat, seminariów i szkoleń, a także spotkań z ludźmi nauki i biznesu. Placówka mieści się przy al. Grunwaldzkiej 415, naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego, który realizuje wiele projektów i programów badawczych na rzecz biznesu. Tak więc oprócz oferowania komfortowych warunków do pracy czy wymiany kontaktów ma to być także miejsce, które będzie dostarczało młodym przedsiębiorcom know-how i nowatorskie rozwiązania. 

Advertisement

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu