Biurowiec Citigroup w kompleksie Canary Wharf idzie na sprzedaż

opublikowano: 16-10-2018, 17:07

Właściciel jednego z wieżowców kompleksu Canary Wharf, który jest wynajęty przez bank Citigroup, rozważa sprzedaż budynku za ponad 1,2 mld funtów (1,6 mld USD), donoszą źródła agencji Bloomberg, podkreślając, że inwestorzy nadal ustawiają się w kolejce po londyńskie biurowce.

Broker CBRE Group współpracuje z AGC Equity Partners, doradzając w sprawie potencjalnego zbycia jednego z największych biurowców w Wielkiej Brytanii. Według źródeł, grupa funduszy private equity z Bliskiego Wschodu zakończyła refinansowanie budynku tego lata, co utorowało drogę do sprzedaży budynku.

Citigroup, Canary Wharf w Londynie
Zobacz więcej

Citigroup, Canary Wharf w Londynie fot. Bloomberg

Londyński rynek biurowy pozostaje dynamiczny, pomimo coraz większego spowolnienia gospodarczego w kraju, odkąd dwa lata temu kraj zagłosował za opuszczeniem struktur UE. Obawy inwestorów o brexit zostały złagodzone przez poszukiwanie długoterminowych inwestycji, które zapewniają bezpieczny dochód z najmu. 

AGC kupił budynek w londyńskiej dzielnicy finansowej Docklands za 1 mld funtów w 2013 r., korzystając z pożyczki w wysokości 661 mln GBP od Bayerische Landesbank. Kredyt ten został refinansowany przez francuskiego pożyczkodawcę Societe Generale tego lata. Budynek został ostatnio wyceniony na 1,2 mld GBP przez jednostkę BNP Paribas.

Citigroup wynajmuje całą przestrzeń w biurowcu przy 25 Canada Square na podstawie umów długoterminowych powiązanych z inflacją i znalazł chętnych podnajemców na większość powierzchni. Biurowiec posiada około 111,5 tys. m2 powierzchni biurowej, co odpowiada około 18 boiskom do piłki nożnej. 

Wraz z sąsiednim 33 Canada Square, budynek jest znany jako Centrum Citigroup.

Na zakupy tego typu nieruchomości inwestorzy wydali w centralnym Londynie około 4,7 mld GBP w drugim kwartale 2018 r. o prawie jedną trzecią więcej niż rok wcześniej, wynika z danych brokera Knight Frank. Zagraniczni nabywcy korzystający ze słabego funta, szczególnie z Azji, odpowiadali za  około 89 proc. zakupów w dzielnicy City of London.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy