Biznes i monitor wielkoformatowy

ROBERT BUŁAWA Manager Channel Sales & Marketing Central South East Europe NEC Display Solutions
opublikowano: 25-08-2015, 22:00

Znaczna cześć współczesnej komunikacji odbywa się w formie cyfrowej.

Dotyczy to zarówno przekazu w przestrzeni publicznej jak i w biznesie. W sali konferencyjnej coraz częściej można nie tylko prezentować wybrane treści uczestnikom spotkania, ale też uwolnić ich kreatywność, a także wspomóc w komunikacji z ekspertami lub pracownikami znajdującymi się w innym, czasami bardzo odległym miejscu. Informacji wewnętrznych w firmach dostarcza korporacyjny system Digital Signage (DS), a nie gazetka firmowa.

Podstawowym nośnikiem cyfrowej informacji jest monitor wielkoformatowy. W biurach takie urządzenia wykorzystuje się w recepcji, korporacyjnych systemach DS, wideokonferencjach, współpracy interaktywnej na monitorach dotykowych, aż po zastosowanie ścian wideo. Japoński producent monitorów i projektorów NEC Display Solutions od lat cieszy się opinią innowatora rynku, zwłaszcza w dziedzinie wielkiego formatu. Pod marką NEC można znaleźć aż 13 serii tych monitorów, co pozwala dopasować produkt do potrzeb niemalże każdego klienta.

Monitory NEC MultiSync E (Entry) to seria podstawowa w rozmiarach od 32” do 90” — oferta typowo przetargowa i z powodzeniem wykorzystywana w systemach wideokonferencyjnych. NEC MultiSync V (Value) to monitory od 32” do 80” z dużym wyborem funkcji i możliwością pracy 16h/7, oferujące najlepszy współczynnik możliwości do jakości i ceny produktu. Dla jeszcze bardziej wymagających zastosowań NEC przygotował serię P (Professional) w rozmiarach 40” do 80” z możliwością pracy 24h/7 i niespotykanymi nigdzie indziej technologiami, np. czujnikiem obecności użytkownika i czujnikiem NFC.

NEC dostarcza również monitory specjalistyczne do budowy ścian wideo: serie XUN (Ultra Narrow) i XUNV oraz kilka serii monitorów dotykowych. Monitory MultiSync P SST w rozmiarach 40” do 80” oferują zaawansowaną technologię dotykową Shadow Sense, która pozwala na bardzo intuicyjne kreślenie stylusem po monitorze, przełączanie slajdów lub obrazów palcem oraz kasowanie treści gumką.

Coraz większym zainteresowaniem biznesu cieszą się monitory wielkoformatowe o rozdzielczości Ultra High Definition (UHD). Za kilka lat koszt wytworzenia matrycy UHD będzie taki sam jak dziś Full HD — to oznacza, że rozdzielczość UHD stanie się standardem. Powinno to nastąpić nawet za 2-3 lata.

Nie zmieniając rozmiaru monitora, będziemy mogli wyświetlić na nim 4 razy więcej treści. 84— lub 98-calowy monitor NEC UHD z powodzeniem zastępuje ścianę wideo z 4 monitorów Full HD. NEC ma również duży wybór projektorów do zastosowań biznesowych, co daje producentowi najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ROBERT BUŁAWA Manager Channel Sales & Marketing Central South East Europe NEC Display Solutions

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy