Biznes można poznawać po niemiecku, francusku i rosyjsku

DCZ
27-03-2009, 00:00

Większość programów MBA jest anglojęzyczna. Ale są też takie studia francuskie, niemieckie, a nawet rosyjskie.

Większość programów MBA jest anglojęzyczna. Ale są też takie studia francuskie, niemieckie, a nawet rosyjskie.

Od 1993 r. działają polsko-francuskie studia z zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim. 40 proc. zajęć odbywa się tam po francusku, reszta — po polsku. Wykładowcami są profesorowie Uniwersytetu Lyon III im. Jeana Moulina.

Studiować MBA w języku francuskim można również w centrum Francusko-Polskich Studiów w Zakresie Zarządzania w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Uczelnia ta współpracuje z Instytutem Zarządzania Uniwersytetu w Renes. MBA po francusku (Master International de Management et d’Economie) proponuje także warszawska Szkoła Główna Handlowa.

Natomiast w również stołecznej Akademii Leona Koźmińskiego programy Executive Master of Business Administration można studiować po niemiecku i rosyjsku.

— To studia niszowe. Nie cieszą się aż tak dużym zainteresowaniem jak te w języku angielskim. Wymagają bardzo dobrej znajomości języków wykładowych. MBA po rosyjsku prowadzimy w Mińsku Białoruskim wspólnie z Management Institute for Privatization and Management (IPM). Trwa czternasta edycja tego programu — informuje Sylwia Hałas z Centrum Kształcenia Podyplomowego Akademii Koźmińskiego.

Akademia Ekonomiczna w Poznaniu oferuje polsko-niemiecki program MBA, realizowany z ESCP-EAP — Europejską Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Berlinie.

— Najpierw są dwa semestry zajęć w kraju, potem pięciomiesięczny staż w niemieckich firmach. A na koniec semestr nauki w ESCP-EAP w Berlinie — wyjaśnia dr Paweł Dobski z poznańskiej AE.

60 proc. zajęć odbywa się tam po niemiecku. Wszystkie mają formę warsztatów, prac projektowych, gier kierowniczych i analiz studiów przypadków. Studenci mogą też odbyć fakultatywną praktykę w niemieckiej firmie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Biznes można poznawać po niemiecku, francusku i rosyjsku