Biznes nakręca polską turystykę

PAP
opublikowano: 21-10-2015, 06:40

Wszystko wskazuje na to, że rok 2015 będzie rekordowy dla rodzimych hotelarzy. Od stycznia do sierpnia z ich usług skorzystało 18,5 mln osób - o 1,4 mln więcej niż przed rokiem, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Ten wzrost w największym stopniu jest zasługą krajowych turystów, których liczba zwiększyła się o 1,23 mln - do 14,6 mln. Ale przybywa również gości z zagranicy. Ich liczba wzrosła o 160 tys., do ponad 3,9 mln.

Ocenia się, że był to efekt sprzyjającej pogody, niepokojów w krajach arabskich, a także rozwoju turystyki biznesowej. Nasz kraj wyrósł bowiem na najważniejszy rynek targowy w Europie Środkowej. Wystawcy masowo rezygnują np. z targów w Brnie na rzecz imprez w Poznaniu.

Przyrost liczby gości odnotowały wszystkie województwa, z wyjątkiem warmińsko-mazurskiego, gdzie odnotowano spadek 5-procentowy. Okazało się, że kampania promocyjna "Mazury - cud natury" nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu