Biznes symulowany

Jakub Maksymowicz
opublikowano: 28-06-2018, 22:00

Przed podjęciem decyzji o otwarciu własnej firmy warto dokonać symulacji prowadzenia biznesu — dzięki firmie Revas teraz to możliwe.

Od września 2017 r. firmy i uczelnie organizujące szkolenia mogą korzystać z innowacyjnego rozwiązania do przeprowadzania profesjonalnych symulacji biznesowych. Wszystko dzięki platformie Revas — Business Simulation Games. O projekcie opowiada Wojciech Pitura, prezes firmy Revas.

— Tworzymy i wprowadzamy do szkół oraz na uczelnie oprogramowanie, które nazywamy branżowymi symulacjami biznesowymi. Są to narzędzia, dzięki którym uczniowie i studenci mają możliwość zarządzać przedsiębiorstwem z wybranej branży, najlepiej takiej, w jakiej planują działać w przyszłości i której się uczą. Nasze rozwiązanie daje możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych. Chodzi o to, aby zajęcia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej odbywały się w sposób praktyczny. Chcemy, żeby uczestnicy zdobywali realne kompetencje, podejmując decyzje w wirtualnymśrodowisku — mówi Wojciech Pitura.

Obecnie na rynku dostępne są podobne rozwiązania, opracowane głównie w Stanach Zjednoczonych. Revas proponuje natomiast rozwiązania branżowe, których nie można znaleźć na dostępnych platformach szkoleniowych. Pomaga to w uczeniu się zarządzania dopasowanego do realiów danej branży — przykładowo symulacja firmy IT umożliwia prowadzenie jej osobom studiującym na kierunkach informatycznych, a wszystkie treści są sprofilowane zgodnie z tym, czego uczą się studenci lub uczniowie w swoich szkołach. Ponadto Revas koncentruje się na tworzeniu symulacji małych biznesów, które uczniowie czy studenci są w stanie założyć i poprowadzić w trakcie nauki lub zaraz po jej ukończeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Maksymowicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Biznes symulowany