Biznes to Ludzie, Ludzie to Biznes

DI
opublikowano: 03-01-2012, 15:26

Aktualne kierunki zarządzania biznesem i ludźmi. Konferencja: Executive Meeting "Biznes to Ludzie", 15 marca 2012 r. Hyatt Regency Warsaw.

Czas kryzysu stawia przed menedżerami nowe pytania i wyzwania. Sprostanie im będzie decydowało o przetrwaniu wielu firmy, rozstrzygnie o prawdziwym przywództwie i rzeczywistym potencjale firmy do działania w rytmie zmiany.  W jakim kierunku zmierza w skali globalnej zarządzanie biznesem i ludźmi? - to pytanie, na które poszukiwała odpowiedzi firma doradcza Executive Boost Growth podczas badań prowadzonych wśród decydentów zarządzających biznesami i dużymi zespołami ludzkimi (kadry executive) – właścicieli firm, prezesów, członków zarządu i dyrektorów licznych osobowo funkcji, takich jak sprzedaż lub produkcja, w tym z Alior Bank, AWD, DFME, Fortum, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, GeoPost, Invest Banku, Kogeneracja, Polskiej Agencji Prasowej, PSE Operator, Real, Symantec, czy Turon (Energia Pro).

Celem szczegółowym badania było zidentyfikowanie obecnych na polskim rynku trendów i praktyk w zarządzaniu biznesami i ludźmi, które związane są ze wzrostem marek, firm i rynków. Analizie poddano proces kształtowania relacji biznes-ludzie przez menedżerów uczestniczących w badaniu.

Przeprowadzone w takim klimacie badanie Executive Biznes - Ludzie ujawniło kilkanaście trendów, z których najbardziej ciekawe to:

- Osoby decyzyjne posiadają unikalne kompetencje przywódcze, przy czym, co budzi zaskoczenie, nie do końca są ich świadome, w konsekwencji czego nie rozwijają tych kompetencji u podległych szczebli menedżerskich;

- Marka i taktyki biznesowe są spójne z marką pracodawcy i taktykami zarządzania ludźmi w firmach sektora finansowego. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w firmach z innych sektorów, w których oba obszary nie są raczej spójnie zarządzane.

- Wiarygodności pracodawcy budowana jest poprzez autorytet i charyzmę osoby decyzyjnej. Niestety tylko nieliczne firmy budują wiarygodność pracodawcy poprzez zaplanowane działania związane z rynkiem pracy, dobre praktyki w tym obszarze widoczne są przede wszystkim w firmach skandynawskich.

- Normą okazują się procedury personalne i kadrowe, obecne dzisiaj w wielu firmach. Zaskakuje jednak fakt, iż w wielu przedsiebiorstwach pozostają poza głównym realnym nurtem zarządzania i nie wywołują oczekiwanych zachowań u kadry menedżerskiej;

- Firmy i ich szefowe mają rozwinięty zbiór taktyk i rytuałów zarządzania ludźmi. Rzadko spotyka się jednak długoterminową koncepcję bycia pracodawcą, czy też zatrudniania ludzi.

Szczegółowe wyniki badania zostaną przedstawione w ramach Executive Meeting ‘Biznes to Ludzie’ organizowanego 15 marca 2012 r. Hyatt Regency Warsaw www.spotkania.lazarski.pl/executive-meeting przez Uczelnię Łazarskiego, Wolters Kluwer i Executive Boost Growth.

Podczas Executive Meeting ‘Biznes to Ludzie’ przedstawione i przedyskutowane zostaną informacje na temat tych i pozostałych trendów w relacjach polskiego biznesu z zatrudnianymi ludźmi. Spotkanie pomoże zarządzającym odpowiedzieć na pytania – będące jednocześnie aktualnymi wyzwaniami biznesowymi:

- Jaką wartość dodaną dla biznesu może wykreować spójne zarządzanie ludźmi?

- Czy w dobie kryzysu ma sens tworzenie i wdrażanie długoterminowych koncepcji, czy też bardziej sensowne jest oparcie się o doraźne taktyki?

- Czy ma teraz sens wydawanie pieniędzy na procedury personalne i kadrowe?

- Co stanie się w firmach, gdy odejdą ich aktualni, charyzmatyczni przywódcy?

- Co decyduje o sukcesie, a co nie - w zachowaniach kadry menedżerskiej?

W ramach Executive Meeting ‘Biznes to Ludzie’ zaprezentowane zostaną najlepsze praktyki w skali europejskiej i polskiej gospodarki, warsztaty z przełomowymi tezami na temat przyszłości firm i zarządzania ludźmi. Odtworzony zostanie uwieńczony sukcesem dialog społeczny pomiędzy przedstawicielami biznesu i pracowników. Uczestnicy będą mogli obserwować pracę zespołu eksperckiego od fuzji i przejęć na oczach audytorium. Odkryte zostaną ukryte trendy w zarządzaniu Biznesami i Ludźmi w Polsce.

Sesje i warsztaty poprowadzą wybitni eksperci z unikalnych obszarów tj.  - Wiarygodność biznesu - Jacek Kałłaur (były Członek Zarządu Kraft Foods i TPSA,  - Utrzymanie najlepszych menedżerów - Katarzyna Niezgoda (Prezes Deni Cler Milano, były Członek Zarządu Pekao SA i Dyrektor Personalny BPH),  - Przemyślane taktyki na czas przełomu - Marek Prujszczyk (były Członek Zarządu Grupy Żywiec i Dyrektor Personalny PGE),  -  Przygotowanie ludzi do kryzysu - Janusz Zawiła-Niedźwiecki (były Członek Zarządu PZU i Dyrektor IT Giełdy Papierów Wartościowych).

Prowadzący podzielą się z Państwem swoimi doświadczeniami i praktykami w zarządzaniu w sytuacjach przełomu. Państwo skonfrontują je z przemyśleniami swoimi i innych uczestników. Zarówno w tematyce, jak i formie sesji każdy z Państwa odnajdzie z pewnością ważne dla siebie i swojej firmy, strategiczne pytania… i odpowiedzi.

Więcej informacji na stronie konferencji>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Biznes to Ludzie, Ludzie to Biznes