Biznes zadowolony jak nigdy

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 03-10-2017, 22:00

Indeks Optymizmu Przedsiębiorców (IPO) osiągnął we wrześniu najwyższy poziom w historii badań przeprowadzanych wśród członków Pracodawców RP.

Indeks Optymizmu Przedsiębiorców (IPO) osiągnął we wrześniu najwyższy poziom w historii badań przeprowadzanych wśród członków Pracodawców RP. Przyjął wartość 123 pkt. dla oceny bieżącej sytuacji biznesowej wobec 117,3 pkt. w sierpniu i 130,5 pkt. dla prognozy perspektyw w najbliższych sześciu miesiącach (w porównaniu z 122,8 pkt. w sierpniu, co oznacza wzrost o 7,7 pkt.).

IPO to comiesięczne badanie, w którym przedsiębiorcy oceniają obecny oraz przyszły klimat do prowadzenia biznesu. Wartość wskaźnika poniżej 100 pkt. oznacza jego pogorszenie, powyżej — polepszenie, zaś rezultat równy 100 pkt. świadczy o braku zmiany. Jak wynika z badania, przybyło przedsiębiorców planujących więcej inwestować i zatrudniać.

Szefowie firm mają jednak problem z rekrutacją nowych podwładnych. Przedstawiciele biznesu wskazują, że do wypełnienia luki podażowej na rynku pracy nie wystarczają już pracownicy z Ukrainy, których — ich zdaniem — również zaczyna brakować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu