Biznes zbudowany na odpowiedzialności, partnerstwie i jakości

Partnerem publikacji jest Galan Logistics
opublikowano: 24-02-2023, 13:49
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Polityka Galan Logistics, specjalistów od transportu drogowego na kierunkach skandynawskich, opiera się na budowaniu partnerskich relacji ze wszystkimi podmiotami w łańcuchu logistycznym.

Bez obaw:Mamy stabilny zespół – to najważniejsze. Zespół jest fundamentem, na którym budujemy firmę. Rozważne zarządzanie, oparte na strategiach krótko- i długoterminowych, zdrowe finanse i inwestycje nieobarczone ryzykiem są dla nas gwarancją bezpieczeństwa w razie nieprzewidywalnych sytuacji. Wkraczamy w przyszłość pewnym krokiem – mówi Radosław Pospieszny, dyrektor zarządzający Galan Logistics.
Bez obaw:Mamy stabilny zespół – to najważniejsze. Zespół jest fundamentem, na którym budujemy firmę. Rozważne zarządzanie, oparte na strategiach krótko- i długoterminowych, zdrowe finanse i inwestycje nieobarczone ryzykiem są dla nas gwarancją bezpieczeństwa w razie nieprzewidywalnych sytuacji. Wkraczamy w przyszłość pewnym krokiem – mówi Radosław Pospieszny, dyrektor zarządzający Galan Logistics.
Wojciech Robakowski

Firma nieustannie dąży do znalezienia konsensusu, który będzie satysfakcjonujący dla wszystkich stron, oparty na wspólnie wypracowanych wartościach: zaangażowaniu, konsekwencji, szacunku, odpowiedzialności i uczciwości.

Niezawodny przewoźnik

Sektor TSL to bardzo wrażliwa gałąź rynku. Niczym papierek lakmusowy błyskawicznie wskazuje wszelkie zmiany zachodzące w gospodarce.

Firmy logistyczne przy świadczeniu usług swoim klientom powinny zdać sobie sprawę, że są ogniwem w sieci wzajemnych powiązań. Oznacza to, że budują markę dzięki terminowości i jakości swojej pracy, a tym samym umacniają pozycję rynkową klienta. Utrudnienia w organizacji transportu, przerywane łańcuchy dostaw, rosnące koszty paliw, których doświadczała Europa w ostatnich latach, pokazały, że dziś najważniejsze dla tego sektora są elastyczność, bezpieczeństwo i możliwość szybkiego reagowania w nagłych sytuacjach. Zawsze trzeba mieć w zanadrzu plan awaryjny, aby klient mógł spokojnie wykonywać swoją pracę i nie martwić się transportem, mając pewność, że powierzył towar profesjonalistom, którzy zrealizują projekt zgodnie z umową, nawet jeśli pojawiają się komplikacje.

– Nasi kontrahenci wiedzą, że jesteśmy godnym zaufania i skutecznym partnerem. Zrobimy wszystko, by zaspokoić ich potrzeby. Dzięki temu podtrzymujemy i budujemy więź z klientem oraz sami się rozwijamy poprzez poszukiwanie nowych możliwości i ścieżek. Duży nacisk kładziemy na przejrzystą komunikację i przepływ informacji do klienta w czasie rzeczywistym. Wprowadzamy ciągłe ulepszenia, aby oferować najwyższą jakość usług – mówi Radosław Pospieszny, dyrektor zarządzający Galan Logistics.

Jedną ze strategii, które zapewniają spółce stabilne funkcjonowanie w obecnym otoczeniu, jest segmentacja rynku. Współpraca z wieloma różnymi branżami umożliwia angażowanie głównych sił tam, gdzie ruch jest obecnie największy przy jednoczesnym utrzymaniu „capacity” z klientami, którzy w danej chwili przechodzą trudności. Pozostanie lojalnym w czasie kryzysu przyniesie owoce, kiedy zła passa się odwróci.

Wiarygodny pracodawca

Hasło „ludzie to najważniejszy zasób firmy” jeszcze do niedawna mogło uchodzić za pusty frazes. Dziś, kiedy mamy do czynienia z rynkiem pracownika, na którym pracodawcy rywalizują między sobą o talenty, nie może być bardziej prawdziwe. Szczególnie istotne jest to w firmach, których produktem są usługi – bo to właśnie jakość ich wykonywania decyduje o przewadze konkurencyjnej. Stworzenie przyjaznego środowiska pracy, które sprawi, że pracownicy będą chcieli z pełnym zaangażowaniem współtworzyć sukces firmy i związać się z nią na dłużej, jest zadaniem niełatwym, ale kluczowym dla rozwoju organizacji.

– Galan opiera się na wartościach rodzinnych i to one kształtują nasze wewnętrzne relacje. Oczywiście odpowiednia polityka płacowa, różnego rodzaju benefity, stworzenie warunków do rozwoju osobistego i zawodowego, możliwość pracy z doświadczonym zespołem i ciekawe projekty są bardzo ważne i każdy z naszych pracowników może na to liczyć. Ale równie ważne są: wspieranie drugiej osoby, praca zespołowa, poleganie na sobie, dzielenie się wiedzą. Budujemy zespół w taki sposób, żeby każdy jego członek czuł się ważny i miał poczucie wywierania realnego wpływu na rozwój firmy. Uruchomiliśmy specjalną platformę opierającą się na założeniach filozofii Kaizen, która daje każdemu współpracownikowi możliwość uczestniczenia w ciągłym procesie doskonalenia firmy. Słuchamy naszych pracowników uważnie i jesteśmy wrażliwi na ich problemy, dlatego zapewniamy im pomoc psychologiczną, z której mogą korzystać, jeśli tylko czują taką potrzebę. Kładziemy nacisk nie tylko na wynik i progres, tworzymy również empatyczne środowisko pracy. Ta strategia się sprawdza. Nasz zespół jest jak monolit, rotacja jest znikoma, a to dobrze świadczy o firmie – przekonuje Radosław Pospieszny.

Polityka zatrudnienia Galan Logistics jest oparta na różnorodności. Jest w niej miejsce zarówno dla dojrzałych pracowników, wywodzących się z różnych środowisk, którzy mogą wnieść do organizacji swoje doświadczenie, jak i osób dopiero rozpoczynających karierę zawodową, które od początku będą funkcjonować w systemie spółki.

– Osobom bez jakiegokolwiek doświadczenia bardzo trudno jest znaleźć pracę w branży logistycznej. My jesteśmy na takich kandydatów otwarci, a specjalny program wdrożeniowy, który oferujemy, umożliwia im szybkie odnalezienie się w realiach spółki i nauczenie naszego systemu pracy – dodaje dyrektor zarządzający Galan Logistics.

Sprawdzony partner

Problem niedoboru kierowców dotyka transportu europejskiego od kilku lat. Młode osoby niechętnie wiążą przyszłość z tym zawodem, ponieważ jest to praca bardzo wymagająca i narzucająca specyficzny tryb życia. Średni wiek kierowcy z roku na rok staje się coraz wyższy, jednocześnie nieustannie rośnie zapotrzebowanie na przewoźników, a wraz z nim – konkurencja na rynku. Dziś to kierowcy mogą wybierać spośród wielu ofert, poszukując najlepszych dla siebie warunków pracy, a zadaniem firm logistycznych jest przekonanie ich o byciu atrakcyjnym partnerem. Galan wie, jak to zrobić. W końcu wielu przewoźników współpracuje ze spółką od czasu pierwszej naczepy.

– Zapewniamy im ciągłość pracy, gwarantowane kilometry i wszelkiego rodzaju wsparcie.

Rozwój technologii cyfrowych i systemy, na których pracujemy, zapewniają nam szybki obieg dokumentów i skrócenie terminu płatności, co sprawia, że możemy być bardziej elastyczni. Dzięki temu w okresach gwałtownych wzrostów cen paliw mogliśmy zaproponować kierowcom tygodniowe korekty paliwowe – opowiada Radosław Pospieszny.

Współpraca z Galan Logistics dla przewoźników – często niewielkich działalności rodzinnych – oznacza zwiększenie sił negocjacyjnych i uzyskanie korzystnych rabatów na stacjach benzynowych. Firma dostarcza kierowcom rozległą wiedzę branżową w zakresie przepisów prawa, warunków i specyfik krajów, do których jeżdżą, dzięki czemu udaje im się unikać nieprzyjemnych niespodzianek. Ponadto partnerzy mają możliwość wykupienia pakietu ubezpieczeniowego, mogą także korzystać ze wsparcia serwisowego spółki oraz liczyć na pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Bezpieczna przyszłość

Ostatnie trzy lata pokazały, że żyjemy w czasach, w których właściwie niczego nie można być pewnym. Nikt z nas nie spodziewał się wybuchu pandemii COVID-19 ani rosyjskiej napaści na Ukrainę. Wszystkie te destabilizujące wydarzenia wymagają zmiany sposobu myślenia o biznesie i nowych strategii na przyszłość.

– Wiemy, że gospodarka na pewno zwolni, więc jako firma mamy oczy i uszy szeroko otwarte, staramy się maksymalnie zbierać informacje o tym, co aktualnie dzieje się na świecie, żeby móc przygotować organizację na nadchodzące miesiące i lata. Odpowiedzialnością kadry zarządzającej jest przewidzenie zagrożeń oraz odpowiednie zabezpieczenie i ukierunkowanie poszczególnych działów spółki, abyśmy mogli rozwijać się nawet w trudniejszym okresie – twierdzi Radosław Pospieszny.

Jednak troska o przyszłość nie kończy się na zabezpieczeniu organizacji. Równie ważne jest to, co zostanie po nas dla kolejnych pokoleń. W obliczu kryzysu klimatycznego prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony powinno znajdować się na liście priorytetów każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa.

– Zmniejszanie negatywnego wpływu spółki na środowisko naturalne jest dla nas niezwykle istotne. Podejmujemy wiele działań z myślą o naszej planecie. Cyfryzacja i optymalizacja procesów firmy umożliwiły nam wyeliminowanie drukowania dokumentów i zużycia papieru. Prowadzimy selektywną zbiórkę odpadów. Korzystamy z energii odnawialnej. Sukcesywnie ograniczamy spalanie dwutlenku węgla naszej floty, korzystając z najnowocześniejszych ciągników oraz biopaliw. Wspieramy rozwój transportu intermodalnego, aby zredukować ślad węglowy – wymienia dyrektor zarządzający spółki.

Odpowiedzialne podejście do prowadzenia firmy, w którym równie ważne jak trwałość biznesu jest bezpieczeństwo klientów, pracowników, współpracowników i otoczenia, umożliwia Galan Logistics zwycięskie pokonywanie wyzwań, które stoją dziś przed przedsiębiorcami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane