Biznesmeni polubili tablety i smartfony

DI
opublikowano: 21-05-2012, 00:00

63 proc. właścicieli firm, który mają tablety, korzysta z tych urządzeń do celów zawodowych — wynika z ankiety ERP Mobile.

36 proc. właścicieli małych i średnich firm, które zbadała firma ERP Mobile, używa już tabletów lub smartfonów o rozdzielczości przekraczającej 5 cali. Z 56 proc. osób, które tabletu nie posiadają, 36 proc. zamierza go zakupić w ciągu najbliższego roku.

Oznacza to, że po roku ponad połowa przedsiębiorców może już być właścicielami tego typu urządzeń. Spośród posiadaczy tabletów 63 proc. deklaruje, że używa ich w pracy.

ERP Mobile zapytało też przedsiębiorców, do jakich celówchcieliby wykorzystywać urządzenia mobilne. Ponad 90 proc. chciałoby mieć dostęp do danych swoich klientów.

Po blisko trzy czwarte wskazań miały też odpowiedzi dotyczące dostępu do danych dostawców, statusu zapłaty faktur i możliwości wystawiania faktur.

Firma ERP Mobile podsuwa inne zastosowania — dokonywanie zamówień online czy wykorzystanie aplikacji w logistyce. Prognozuje, że będą powstawały specjalne przystawki do tabletów o specjalistycznych zastosowaniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu