Biznesowa zabawa

opublikowano: 24-09-2015, 22:00

Integrację w grze proponują twórcy Towemade. Zachęcają firmy do tworzenia zabawy, która wypromuje ich produkty.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Tak mają bawić się użytkownicy Towemade, pierwszej polskiej platformy mobilnej do tworzenia gier scenariuszowych. Twórcami start-upu są informatycy z Poznania — Przemysław Kłosiński i Grzegorz Bośko. Założyciele Towemade chcą sprawić, aby szybkie i łatwe podejmowanie decyzji było możliwe nawet w dużych grupach — i w zabawie. Pomysł okazał się na tyle trafiony, że jego autorzy otrzymali wsparcie finansowe. Projekt będzie w sumie wart 700 tys. zł. Ponad połowę tej kwoty, czyli 490 tys. zł, pokryją pieniądze z funduszy unijnych. Pomysł na serwis opiera się na wykorzystaniu chęci ludzi do współpracy i rywalizacji. Towemade nie narzuca własnych gier. Mogą je tworzyć także firmy i gracze, a także udostępniać je innym. Serwis umożliwi też czerpanie korzyści np. poprzez umieszczanie w grach reklam natywnych.

— Gry zespołowe oparte na scenariuszach to znana forma rozrywki, jednak wykorzystywana do tej pory tylko w grach miejskich, decyzyjnych czy przy imprezach typu team building. Obecnie przenoszą się do internetu i kanału mobilnego, pozwalając na docieranie z reklamą do szerokiego grona odbiorców o podobnych zainteresowaniach — mówi Grzegorz Bośko.

Towemade pozwala reklamodawcom i graczom na budowanie własnych zabaw i jako pierwszy serwis umożliwia budowanie drużyn liczących setki, a nawet tysiące osób. Pomysły mogą być różne. Na przykład producent chemii gospodarczej może wymyślić grę dla wypromowania nowych odświeżaczy powietrza, oferując w nagrodę miesięczne ich zapasy. Może też z góry ustalić maksymalną liczebność drużyn, jeśli np. obawia się, że nie będzie w stanie sfinansować nagród dla wielu wygranych. Na razie Towemade proponuje kilka własnych scenariuszy. Pierwsza ogólnopolska gra ruszy z początkiem października. To „Niebezpieczna droga” — dla uczniów. Sponsor, serwis Cyfrowa Szkoła, przygotował dla zwycięzców tablety. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane