BlackBerry pokazało swój ostatni smartfon

ŁO
26-10-2016, 14:22

Kanadyjski producent wprowadza na rynek ostatni opracowany samodzielnie smartfon - model DTEK60.

BlackBerry jest uważane za pioniera rynku smartfonów, podkreśla agencja Reuters. Koncern w ostatnich latach systematycznie jednak tracił udziały w globalnym rynku takich urządzeń, przegrywając z Apple i producentami gadżetów działających na systemie Android.  

DTEK60 w środku
Zobacz więcej

DTEK60 w środku

BlackBerry

W zeszłym miesiącu firma ogłosiła, że chce skupić się na swoim bardziej dochodowym biznesie, czyli produkcji oprogramowania. Kanadyjczycy zamierzają zlecać opracowywanie smartfonów innym firmom.  

BlackBerry DTEK60 działa na systemie operacyjnym Android i wyposażony jest w 5,5-calowy wyświetlacz. Smartfon kosztuje 499 USD, czyli znacznie mniej niż konkurencyjny iPhone 7, za który za oceanem trzeba zapłacić 769 USD. Urządzenie korzysta z pakietu zabezpieczeń.   

Koncern nie ma podpisanych umów z firmami telekomunikacyjnymi, które mogłyby sprzedawać smartfony z umowami. Zamierza dotrzeć bezpośrednio do firm i klientów rządowych oraz sprzedawać smartfony na swojej stronie internetowych w wybranych krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / BlackBerry pokazało swój ostatni smartfon