BlackRock pozyskał 4,8 mld USD na inwestycje w energię odnawialną

  • Paweł Makosz
opublikowano: 08-04-2021, 12:48

BlackRock zebrał 4,8 mld USD na nowy fundusz inwestujący w aktywa związane z energią odnawialną. To niemal dwukrotnie wyższa kwota od pierwotnie zakładanej.

Dział aktywów firmy zakończył zbiórkę na trzeci globalny fundusz skupiający się na energii odnawialnej. Pieniądze udało się pozyskać od ponad 100 inwestorów instytucjonalnych. Jest to wyraźny sygnał rosnącego zainteresowania sektorem zielonej energii.

– Widać dużą zmianę w chęci alokacji funduszy w sektor energii odnawialnej wśród inwestorów z całego świata - powiedział Jim Barry, dyrektor inwestycyjny BlackRock.

BlackRock
BlackRock
Jeenah Moon

Kiedy w drugiej połowie 2019 roku zarządzający funduszem zaczęli zbierać pieniądze, ich celem była kwota 2,5 mld USD. Pozyskanie 4,8 mld USD znacznie przewyższyło oczekiwania.

Główne plany związane z funduszem zakładają inwestycje w aktywa wiatrowe i słoneczne w Europie, Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach regionu Azji i Pacyfiku, takich jak Korea Południowa, Japonia, czy Tajwan. BlackRock podpisał już umowę powiązaną z morską energią wiatrową w Azji.

Dodatkowo fundusz będzie szukał możliwości inwestowania w technologie, w tym inteligentne sieci energetyczne i infrastrukturę wspierającą pojazdy elektryczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Makosz, Bloomberg

Polecane